آخرین اخبار

کد خبر ۴۸۹۳۴۳ انتشار : ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۷

آیاتعطیل نکردن روز شهادت ائمه(ع)هتک حرمت آنهاست؟!

مهدی مسائلی در واکنش به اظهارات منسوب به آیت الله وحید خراسانی نوشت:

به گزارش سرویس قرآن و معارف ذاکرنیوز، نقل کرده‌اند امروز ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ آیت الله وحید خراسانی در خارج فقه گفته‌اند: «این مملکت باید در عزای حضرت امام موسی بن جعفر علیهما السلام یک پارچه سیاه پوش بشود اگر زمامداران مملکت غیرت دینی داشته باشند باید این ایام تعطیل رسمی بشود.

این عمل است که باید انجام بشود اگر زعمای مملکت انجام دادند و الا ما به حول و قوه ی خدا این مطلب را عملی می کنیم تا نتیجه ی مطلب ظاهر بشود هفت سال در ظلم مطامیر آن هم مملکتی که یک طرف پسر او و یک طرف دختر او ، روز شهادت او مردم مشغول به کسب و کار باشند ؟! ای غیرتمندان شیعه فردا همت کنید بازارها را ببندید به این حکومت اعلام کنید که اگر شهادت این امام تعطیل رسمی نشود ما مالیات به این حکومت گمراه نمی پردازیم.»

 به نظرم اینگونه اصرارها و موضع‌گیری‌های آیت الله وحید خراسانی برای تعطیلی شهادت‌ ائمه (ع) افزون بر تشدید مشاجرات و چند دستگی میان مذهبیون، وهن مرجعیت شیعه را در پی دارد.

مردم هنگامی که می‌بینند سطح بالای پیگیری مراجع تقلیدشان تعطیلی ایام شهادت است و ایشان هنگامی که هشتم ربیع تعطیل می‌شود از دولت و مجلس تشکر می‌کند و هنگامی که شهادتی دیگر تعطیل نمی‌شود آنها را گمراه می‌نامند، از مراجع و رهبران دینی دل‌سرد می‌شوند!

 گرفتاری‌های دنیوی مردم را بگذاریم کنار، آیا مشکلات و گرفتاری‌های معنوی مردم با تعطیلی ایام شهادت حل می‌شود؟! شاید جناب آیت الله ایام شهادت در مجلس روضه حضور دارند و از آنچه در این تعطیلیها بر سایرمردم می‌گذرد آگاه نباشد، اما خوب است که نزدیکان ایشان، نه آمار سواحل شمال، بلکه اوضاع و احوال شهر قم را که از بیوت مراجع فاصله دارد، به سمع ایشان برسانند.

 در سالهای اخیر آقایان از یک طرف از عدم عمق طلاب در درس‌ها گلایه می‌کنند و از طرفی روزهای بسیاری از ایام درسی حوزه را با عناوینی اینچنین به تعطیلی کشانده‌اند. آیا نمی‌شود هم به کلاس درس آمد و هم عزادار اهلبیت (ع) بود!؟ آیا نمی‌توان در ابتدای درس‌ها یاد اهلبیت (ع) را زنده کرد؟! چه کسی گفته است که تعطیل نکردن روز شهادت ائمه بر هتک حرمت آنها دلالت می‌کند؟!

 با تعطیل کردن ایام شهادت در حوزه چقدر جایگاه معنویت و ولایت‌مداری طلاب را بالا برده‌ایم که می‌خواهیم نسخه آن را در کل کشور فراگیر کنیم؟! البته حق آن است که ابتدا ببینیم تعریف آقایان از معنویت و ولایت‌مداری چیست و ارتقای آن را به چه شکل می‌بینند؟! امروز عده‌ای از طلاب به جای پرداختن به متن دین و پیگیری کردن آرمان‌های اصیل اسلامی، گرفتار حواشی مذهبی هستند که نه گره‌ای از دنیای مردم می‌گشاید و نه آخرت آنها...بگذاریم و بگذریم!

 انتهای پیام/78

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
اخبار مرتبط :
  0
  محمدی ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۰

  لطفا از صحت اخبار دقیق اطلاع پیدا کنید سپس نقد فرمایید.

  پاسخ
  9513177047 ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۸

  این صحبت ها را آقای وحید خراسانی انجام داده اند . یک روز قبل از شهادت امام کاظم ع

  0
  ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۸

  ...............به کسی که خودشو عاقل تر از آیت الله العظمی امام وحید خراسانی میداند

  پاسخ
  محمد ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۷

  استدلال شما شده لعنت به این لعنت به اون!
  جواب منطقی نداری بدی؟؟؟
  امام وحید خراسانی رو از کجا درآوردی؟

  ایرانـــــــــــی ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۵

  کامنت ناشناس محترم

  چرا گفته شده یک دقیقه تفکر برابر با هفتاد سال عبادته؟
  چون تفکر خیلی مهمه .......
  در ضمن ... این داستان « امام » چیست ؟؟؟

  خـــــــــــــــــــدایا ... تفکر عطا کن

  1
  احسان ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳

  متاسفم همه چیزا خلط کردی
  اگه مینشستی درستا میخوندی اینطوری نمیشد

  پاسخ
  0
  ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۷

  کارتون ب جایی رسیده ک علما رو نقد میکنید؟!

  پاسخ
  1
  ایران وطنم ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۷

  اینگونه تفکرات مانند آقای خراسانی مردم را از دین دور میکند

  آقای خراسانی کلا خیلی سختگیر هستند و برای این دوران این تفکرات جوابگو نیست.

  پاسخ
  0
  خلق ناسپاس57 ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۶

  بی خیال

  پاسخ
  0
  ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۳

  مگه دغدغه آقای مجید غیر اینها می تونه باشه؟

  پاسخ
  0
  ایران وطنم ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۵

  مدیر سایت ذاکر
  سلام
  در نظر خواهی تک بعدی نباشید (نظر مثبت) ....
  یک نظر منفی هم در کنار نظر مثبت درج کنید که متوجه شوید بعضی از نظرها چقدر مخالف دارد.

  مانند دومین کامنت از بالا که به مخالفین آقای خراسانی لعنت فرستاده.... اگه نظر منفی هم درج کرده بودید صدها منفی خورده بود....

  پاسخ
  0
  ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۲

  منظور اقای وحید از حکومت گمراه این هست که این حکومت اصول اجراییش از هیچ جهتیی مطابق فرمایشات معصومین ع نیست واین رو خود اقای خامنه ای هم قبول داره که حکومت ما اسلامی نیست

  پاسخ
  0
  ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۳

  بدبختی و همه ی بدبختی ما از اونجاییه که هر طفلی به خودش اجازه ی نقد مراجع رومیده اون هم از جهت نظراتشون که تخصصی هست اگر همه ی مملکت سراپا گوش به حرف مراجع بودن در نتیجه خود مذهبیها اینقد اختلاف نداشتن چون ارزش واحترام به ارزش که ولایت همهی فقها در زمان غیبت هست راه رو نشون میداد واین اختلاف شدید باعث شده مذهبیها تضعیف تا اونجا که عده ای غربتی رقاص از جهت فرهنگی به شدت بر ما غالب شدن

  پاسخ