کد خبر ۴۸۴۸۰۶ انتشار : ۱۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۸

توصیه قرآنی رهبر معظم انقلاب به «حامد علیزاده»

نفر اول مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ قرآن کریم از برپایی جلسه مرکزی قرآن باحضور اساتید برتر کشور در مشهد مقدس خبر داد.

به گزارش حوزه قرآن و معارف ذاکر نیوز،حامد علیزاده قاری بین‌المللی کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس با اشاره به اهمیت توسعه فرهنگ قرآنی اظهار داشت: برای ارتقای فرهنگ قرآنی باید زمینه انس با قرآن را برای تمامی افراد به ویژه نوجوانان و جوانان فراهم کرد.

وی با بیان اینکه تلاوت و حفظ قرآن مقدمه انس با کلام الهی و عمل به دستورات خداوند متعال است افزود: پس از کسب رتبه نخست مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی وقتی در محضر مقام معظم رهبری تلاوت کردم ایشان از اینکه در این سن در عرصه بین‌المللی موفق شدم مرا تشویق و توصیه فرمودند به سمت حفظ قرآن بروم.

علیزاده با بیان اینکه پس از توصیه رهبر معظم انقلاب حفظ را کم و بیش پی‌گیری کردم خاطر نشان کرد: تاکنون سه جز از قرآن را حفظ کردم و امیدوارم بتوانم کل قرآن کریم را حفظ کنم. البته برنامه‌هایی نیز برای توسعه تلاوت قرآن و انتقال تجربیات خود نیز دارم.

این قاری بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به اینکه اکنون جلسه قرآنی ندارم گفت: به دلیل برخی مشغله‌ها تاکنون جلسه قرآن نداشتم اما در نظر دارم امسال جلسه مرکزی قرآن در مشهد مقدس به صورت هفتگی راه‌اندازی و برگزار کنم.

وی به برپایی جلسه قرآن متفاوت خبر داد و افزود: در این جلسه مرکزی هرهفته از یکی از اساتید پیشکسوت کشور دعوت می‌کنم تا نوجوانان نیز به فعالیت در این عرصه ترغیب شده و از تجربیات و محضر اساتید بهره‌مند شوند.

ارسالی: سلطان احمدی

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir