آخرین اخبار

کد خبر ۴۸۲۵۲۹ انتشار : ۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۸
عیدی عجیب مسؤولین به مردم شهرستان هندیجان

عیدی عجیب مسؤولین به مردم شهرستان هندیجان

قطعی 48 ساعته آب شرب مردم هندیجان پس از قطع شدن آب کشاورزی آنها طی بیش از ده سال، در آستانه سال نو و آماده شدن مردم برای مراسم نوروز مردم را شوک زده کرد

به گزارش خبرنگار ذاکر نیوز در استان خوزستان مردم شریف هندیجان و مهمامان نوروزی در آستانه سال نو به دلیل قطع شدن ناگهانی و بدون اطلاع قبلی 48 ساعته آب شربشان با مشکلات عدیده ای مواجه شده اند!

لازم به ذکر است که از ساعت 12 شب 28 اسفند تا کنون آب لوله کشی شهرستان هندیجان ،بدون اطلاع قبلی قطع شده و مردم را به شوک وارد کرده است. تاکنون از طرف اهالی شهرستان هندیجان، تماس های مکرّری با مسؤولین شهری و استانی در این خصوص، گرفته شده اما متاسفانه هنوز این مشکل برطرف نشده و کماکان برقرار است .

شهرستان هندیجان در جنوب غربی استان خوزستان و در کنار خلیج فارس قرار دارد و در کمتر از بیست سال قبل به برکت رودخانه هندیجان ( زهره ) یکی از پر آب ترین مناطق کشور و دارای زمینهای حاصلخیز و مراتع وسیع و یکی از بزرگترین مراکز کشت گندم ، جو ، کنجد و صیفیجات و از صادر کنندگان محصولات کشاورزی به کشورهای حاشیه خلیج فارس و دیگر مناطق کشور بود اما متاسفانه طی 15 سال اخیر به دلیل احداث سد کوثر در بالادست رودخانه و هدایت آب آن به استانهای دیگر و ایجاد کانالهای انحرافی و جلوگیری از سرریز شدن روخانه زهره و محروم کردن دشت هندیجان از خاک های رسوبی ،به یکی از خشکترین مناطق کشور و از بزرگترین کانونهای گرد و غبار ( ریز گرد ) تبدیل شده اکنون قطعی آب شرب هم به قطع شدن آب کشاورزی اضافه شده و مردم شریف هندیجان را به شدت دچار مشکل کرده است. در پایان باید به نمایندگان استان خوزستان و مسؤولینی که در آن زمان اجازه ایجاد چنین سدّها و کانالهای انحرافی را داده و منطقه آباد هندیجان را به بیابان خشک و مرکز تولید گرد و غبار تبدیل کرده اند ، دست مریزاد بگوییم.

علی عبادنسب

ذاکر نیوز - خوزستان

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
0
۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۶

سلام فکر میکنم تنها راه باقی مانده کوچ کردن از شهر و دیار خود (هندیجان ) به دیگر شهرهای ایران است همه جا به غیر از خوزستان بی آبی مسله کوچکی نیست بدون آب زندگی تعطیل است

پاسخ
0
ناشناس ۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۹

خوب راه حلش این است که این غده سرطانی ایجاد شده یعنی سد کوثر را خراب کنند و همه چیز بحالت اولش برگردد . در پشت زدن اینهمه سدهای غیر معمول علاوه بر مسئله سودجویی یک عده ؛ مسئله نابودی اکوسیستم ایران و نابودی زمین های کشاورزی و تولیدات کشاورزی و در نهایت وابستگی ایران به نفت در جهت فروش نفت ارزان به غرب و همچنین سیاست کوچ مردم خوزستان در کار بوده است . بنظر شما دست های کدامین مزدوران داخلی و در جهت منافع کدام کشور خارجی این ویرانگریها بنام سد سازی و انتقال آب صورت گرفته است ؟ چرا تا کنون لوله کشی آب از خلیج فارس به کل ایران صورت نگرفته ؟ چطور کشور امارات می تواد تاسیسات آب شیرین کن در خلیج فارس بنا کند ولی ایران نمی تواند ؟ آیا نمی توانند یا خائنین به کشور نمی گذارند ؟

پاسخ