کد خبر ۴۸۲۳۲۸ انتشار : ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۸

دشمنی آمریکا و ترامپ دلیلی بر حسن عملکرد ما نیست

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در پیامی به مناسبت نوروز به وصیتنامه داریوش کبیر اشاره کرده و گفته است که سپاه پاسداران مصداق آن میباشد

به گزارش سرویس سیاسی ذاکرنیوز، ترامپ مدعی شده سپاه پاسداران همان متخاصم است که ثروت مردم ایران را را در جنگهای سوریه و یمن هدر میدهد، در حالی که وضع رفاهی مردم روزبروز بدتر شده است. او همچنین سدسازی های شرکتهای عمرانی سپاه را مسبب خشکسالی و فعالیتهای سیاسی، فرهنگی و رسانه ای سپاه را در جهت فریب مردم ایران برشمرده است.

 در اینکه دولت آمریکا و رییس جمهور آن، دشمن مردم ایران هستند شکی نیست. دولت آمریکا در سال ۱۳۳۲ نخست وزیر محبوب و ملی ایران، دکتر مصدق را با یک کودتای نظامی سرنگون کرد، و در تاسیس سازمان مخوف امنیتی ساواک نقش اول را ایفا نمود. آمریکا سالهاست که به بهانه های واهی، دارایی های ایران را مسترد نمیکند و در حالی که خودش بزرگترین زرادخانه اتمی جهان را داراست، حق ملت ایران در دستیابی به فناوری و سلاح هسته ای برای امنیت ملی اش را نشناخت، و باز به همین بهانه همه گونه فشار سیاسی و اقتصادی بر ایران وارد آورد.

 اما این حقایق مسلم، دلیل موجهی بر آن نیست که بپنداریم هر چه ترامپ گفته، غلط و حرف بیخود است. یقینا ترامپ خیر ملت ایران را نمیخواهد، و اعضای سپاه پاسداران، فرزندان همین ملت اند. ولی از سوی دیگر باید پرسید چرا مسایل در حضور ملت، مطرح نمیشود. اگر هزینه کرد در جنگ سوریه، منطبق ما با منافع ملی است، پس چرا باید از گزارش آن به محضر ملت هراس داشت؟ چرا چنین مسایلی نباید در مجلس ملی مطرح و مورد بحث و مداقه و احیانا رد یا تصویب قرار گیرد؟ در این صورت است که میتوان در جواب ترامپ گفت حضور سپاه در جنگ سوریه، تصمیم و اراده ملت ایران بوده است.

 یا اینکه چرا یک نیروی نظامی، بر خلاف وظایف ذاتی و کارکردهای تخصصی اش، وارد امور فرهنگی و احیانا سیاسی شود که در حقیقت برای تشکیلات نظامی، سم مهلک (و به تعبیر امام خمینی، مثل هرویین نابودگر) است؟

 نمیتوان تا ابد به استناد اینکه ترامپ، و آمریکا، خصم است؛ چشم بر ایرادات و خرابکاریها بست و دل خود را خوش داشت که اوضاع بر وفق مراد مردم است. آمریکا با صدام و قذافی و دولت کره شمالی هم مخالف است، اما آیا نفس این مخالفت دلیلی بر مشروعیت و حسن عملکرد مشار الیهم است؟ قدری به خود بیاییم و تا کار از کار نگذشته کمر همت به اصلاحات بنیادین ببندیم.

انتهای پیام/25

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :دشمنی آمریکا
اخبار مرتبط :