آخرین اخبار

کد خبر ۴۸۰۸۴۳ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۷

توصیه آیت الله قرهی به مردم برای روزهای پایانی سال

آیت الله قرهی با اشاره به روزهای پایانی سال و مشکلات اقتصادی مردم را به انفاق بدون منت به نیازمندان در حد وسع توصیه نمود.

به گزارش حوزه قرآن و معارف ذاکر نیوز، آیت‌الله قرهی در آخرین جلسه تفسیر خود در سالجاری با اشاره به روزهای پایانی سال توصیه به انفاق کرد و گفت: روزهای آخر سال بوده و رسم است که مردم لباس نو برای خود می‌خرند، نکند در این روزها من و شما برای فرزندان خود لباس بخریم اما دیگران را، فامیل و همسایه را فراموش کنیم.


وی ادامه داد: نکند دیگری نتواند چیزی بخرد و ما را با لباس نو ببیند و یک آه بکشد. ما می‌توانیم به جای دو دست لباس، یک دست لباس برای فرزندانمان بخریم و یک دست دیگر هم برای خانواده‌های نیازمند بگیریم و آن وقت چقدر لذت‌بخش است که دیگری را خوشحال کرده‌ایم.


به یکدیگر کمک کنید، نگویید مگر دولت نیست


آیت‌الله قرهی با توصیه به اینکه به یکدیگر کمک کنید و نگویید مگر دولت نیست، گفت: بعضی‌ها ندارند و خیلی عجیب هست. در روایات داریم که خدا دوست دارد مردم خودشان دست یکدیگر را بگیرند، نگویید دولت مگر نیست، من کاری به دولت‌ها ندارم و بحثم سیاسی نیست، روایت می‌گوید «مردم باید دست یکدیگر را بگیرند»، در حد وسع خودمان به دیگران کمک کنیم آن وقت لذت‌بخش می‌شود.


وی ادامه داد: وقتی به یکدیگر کمک کردید و به فکر همدیگر بودید در آن لحظه تحویل سال که می‌گویید «یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبر اللیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال، حول حالنا الی احسن الحال»، آن موقع جدی خداوند به شما احسن الحال را عطا می‌کند، حتی آقا جان، امام زمان(عج) هم به شما عنایت می‌کند.


این استاد حوزوی افزود: وضعیت اقتصادی خراب است، خیلی‌ها بیکار شده‌اند، نکند در این روزها ما به فکر همسایه و فامیل خویش نباشیم، اصلا بی‌خیال آن‌ها باشیم و حواسمان به آن‌ها نباشد و آن‌ها آهی بکشند که آن آه دودمان ما را می‌سوزاند، محترمانه دست همدیگر را بگیرید و به هم بدون منت کمک کنید.


دعا جهت ظهور حضرت حجت(عج) در لحظه تحویل سال


آیت‌الله قرهی در پایان توصیه کرد: در لحظه تحویل سال دعای اصلی همه مردم درخواست ظهور حضرت حجت(عج) باشد، که به جد اگر درخواست کنید و آقا جان بیاید در انسان تحول حقیقی ایجاد می‌شود. تا آقا جان نیاید به آن حال حقیقی نمی‌رسیم، پس بدانید فرج و گشایش تمام کارهای من در فرج امام زمان(عج) است؛ پس مهمترین دعایتان دعا جهت ظهور آقا جان باشد.


به قلم: امیرمحسن سلطان احمدی

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir