آخرین اخبار

کد خبر ۴۷۹۸۲۵ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۴
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان:

ایران با قدرت در مقابل تهاجم فرهنگی ایستاده است/ تلاش غرب برای تحت تأثیر قرار دادن تمدن و هویت تاریخی ملت‌ها

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان با بیان اینکه ایران در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن با قدرت ایستاده است، گفت: سیاست کشورهای غربی بر این استوار است که تمدن و هویت تاریخی دیگر ملت‌ها را تحت تأثیر قرار دهد.

به گزارش ذاکرنیوز از تبریز به نقل از دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم تبریز در مجلس، احمد علیرضابیگی در ادامه دیدارهای خود با میخائیل گیورگادزه وزیر فرهنگ و ورزش گرجستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

علیرضابیگی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان در این دیدار بر رسالت هیات‌های پارلمانی در فراهم نمودن زمینه‌های فعالیت و توسعه همکاری در بخش های مختلف دو کشور تاکید نمود و گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ایران بر موضوعات مختلف فرهنگی از جمله گردشگری، ورزش و موضوعات مربوط  جوانان نظارت دارد و هر قدر گفت‌وگوهای دوجانبه در این مسیر افزایش یابد موجب تقویت روابط صمیمانه دو ملت در این حوزه‌ها خواهد شد.

وی افزود: سیاست کشورهای غربی بر این استوار است که تمدن و هویت تاریخی دیگر ملت‌ها  را تحت تاثیر قرار دهند ولی ایران در مقابل این تهاجم فرهنگی با قدرت ایستاده و به موفقیت‌های چشمگیری در این زمینه دست پیدا کرده است.

علیرضابیگی در ادامه به راهبرد سیاسی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از تمامیت ارضی کشورهای منطقه اشاره و بر این موضع ایران در خصوصی گرجستان تاکید کرد.

به گزارش ذاکرنیوز، همچنین جمشید جعفرپور عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی که این هیأت را همراهی می‌کند نیز پرداختن به موضوع فرهنگ را مهم برشمرد و گفت: اگر بدنبال توسعه و روابط اقتصادی دو ملت هستیم حتماً نیاز به توسعه روابط فرهنگی داریم. ارتباطات مستحکم فرهنگی دو کشور ضامن گسترش اقتصادی دو ملت است.

وی افزود: موضوع تهاجم فرهنگی به صورت جدی از جوامع غربی مطرح است و برخی می خواهند فرهنگ خود را تحمیل و فرهنگ دیگران را حذف کنند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان متذکر شد: ایران و گرجستان می‌توانند در زمینه بهره‌مندی از ظرفیت‌های یکدیگر در بخش‌های مختلف از جمله تئاتر، تبادل گروه‌های هنری، تیم‌های ورزشی و گردشگری برای حفظ هویت فرهنگی خود گام‌های مؤثری بردارند.

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان یادآور شد: در این زمینه پارلمان ایران از هر گونه همکاری با پارلمان گرجستان استقبال می‌کند.

وزیر فرهنگ و ورزش گرجستان در ابتدای این دیدار با اشاره به تغییرات ساختاری جدید و ادغام دو وزارتخانه فرهنگ و ورزش، جوانان گفت: افق همکاری‌های فرهنگی با ایران روشن است و با توجه به ظرفیت و ارتباطات خوب دو کشور در این حوزه بر گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف فرهنگی، ورزشی تاکید داشته و از آن استقبال می‌کنیم.

وی افزود: در جلسه با سفیر ایران در گرجستان پیش نویس تفاهم نامه با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران را ارائه کردم و اطمینان دارم با امضای این تفاهم‌نامه می‌توانیم بستر مناسب و محکم‌تری برای همکاری دو وزارت در دو کشور فراهم کنیم.

میخائیل گیورگادزه با اشاره به اهمیت نقش نظارتی پارلمان  بر دولت، از تبادل هیأت‌ها در سطوح پارلمانی برای توسعه همکاری‌های بیشتر استقبال کرد.

منبع : فارس
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :ورزش