آخرین اخبار

کد خبر ۴۷۶۹۶۱ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۵

ترامپ و مقابله با سپاه

در حالی که ترامپ به دنبال آن بود که با بیان سخنان درشت علیه سپاه پاسداران، این نیروی راهبردی را منفعل کرده و از نفوذ آن در افکار عمومی و منطقه بکاهد، نگاهی به فضای اجتماعی کشور و همچنین پیروزی‌های نیروهای مقاومت نشان می‌دهد سخنان رئیس‌جمهور آمریکا سبب نفوذ بیشتر سپاه پاسداران شد و در داخل و خارج همه به حمایت از سپاه برخاستند
به گزارش ذاکرنیوز/یاداشت از فرهاد مهدوی، در حالی که ترامپ به دنبال آن بود که با بیان سخنان درشت علیه سپاه پاسداران، این نیروی راهبردی را منفعل کرده و از نفوذ آن در افکار عمومی و منطقه بکاهد، نگاهی به فضای اجتماعی کشور و همچنین پیروزی‌های نیروهای مقاومت نشان می‌دهد سخنان رئیس‌جمهور آمریکا سبب نفوذ بیشتر سپاه پاسداران شد و در داخل و خارج همه به حمایت از سپاه برخاستند.
سپاه یکی از مهم‌ترین نیروهای انقلابی بوده است که از ابتدای تأسیس آن هدف حمله و تهاجم دشمنان قرار داشته است و سیر تاریخی این نهاد نشان می‌دهد، با افزایش دشمنی‌ها، قدرت رو به تزایدی گرفته است.
جالب است که رسانه‌ها و مقامات آمریکایی از ترامپ انتقاد می‌کنند و به زعم خود به دلایل زیر سپاه را پیروز این نبرد می‌دانند:
1ـ نیروهای نیابتی ایران طی ماه‌های اخیر در سوریه و عراق به دستاوردهای نظامی چشمگیری رسیده‌اند.
2ـ یک هفته پس از سخنرانی ترامپ نیروهای هم‌پیمان ایران توانستند اختیار شهر نفت‌خیز کرکوک را به دست بگیرند.
3ـ سپاه نمی‌تواند از میدان مبارزه عقب بکشد. اعتبار داخلی و منطقه‌ای آنها به این واقعیت متکی است که سپاه خوب مبارزه می‌کند و این نهاد عقب‌نشینی نخواهد کرد. 4ـ ژنرال «قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس ایران، پس از سخنرانی ترامپ به منطقه کردستان عراق سفر کرد و رایزنی‌های وی با چندین مقام ارشد کردستان، زمینه را برای بازگشت کرکوک به محدوده تحت سلطه دولت مرکزی فراهم کرد.
5ـ رشد نفوذ و قدرت ایران در عراق، سوریه، کردستان و لبنان به معنای آن است که ایران به بازیگر برجسته و پیشرو در منطقه تبدیل شده و واشنگتن تحمل نادیده گرفتن این واقعیت را ندارد.
حرکت علیه سپاه همچنین سبب شده است مقامات امنیتی آمریکا در این زمینه ابراز نگرانی کنند؛ دلایل نگرانی آنها هم این است که:
1ـ همه نیروهای آمریکا در منطقه در دسترس سپاه هستند و با تروریستی خواندن آن، امنیت آنان سلب خواهد شد.
2ـ سپاه پاسداران نیروی نظامی قدرتمندی است که تجربیات جنگی موفقی دارد و مسلح به موشک‌های دوربرد است.
3ـ‌ مرزهای سرزمینی ایران در خلیج‌فارس تحت کنترل سپاه است و اتفاقاً آمریکایی‌ها در آنجا تجهیزات و نیروی انسانی فراوانی دارند.
4ـ قطع مکالمات نظامی آمریکا در خلیج‌فارس با ایران پیامدهای سختی را به دنبال دارد. آری پاسخ تهدید، تهدید است و درشت‌گوی درشت می‌شنود.
 
انتهای پیام/25
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir