کد خبر ۴۷۵۷۴۴ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۰
لزوم برخورد جدی با مسئولان برگزاری این مراسم سخیف

جشن مبتذل در دانشگاه علوم پزشکی کاشان/ مسابقه نقاشی مبتذل دختر و پسر با جوایز شرم آور+فیلم

دوشنبه شب ۷ اسفندماه مراسمی با رویکرد طنز و ظاهراً فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار می شود که با حاشیه هایی بی نظیر در ابتذال همراه بوده است. بطوریکه با هدایت برگزار کنندگان مراسم دختران نزدیک سینه پسران قرار گرفته و با توجه به خم شدن دخترها در مقابل پسران، برای تماشاگران تداعی گر صحنه‌ای غیراخلاقی و جنسی باشد.

به گزارش ذاکرنیوز به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران؛ در این مراسم که از سوی انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار گردید، ابتدا شروین سلیمانی شعری با محتوای جنسی و مبتذل می خواند و در ادامه مسابقه نقاشی برای دختران دانشجو اجرا می گردد.

 

در این مسابقه به نحوی که دانشجویان دختر بایستی بر روی برگ هایی که بر روی سینه دانشجویان پسر نصب گردیده بود می بایست تصویر چهره پسران را نقاشی می کردند و این حرکت باعث شده است که دختران نزدیک سینه پسران قرار گرفته و با توجه به خم شدن دخترها در مقابل پسران، برای تماشاگران تداعی گر صحنه ای غیراخلاقی و جنسی باشد.

 

گفتنی است این مسابقه با اهدای یک عدد صابون گلنار به یکی از پسران و تخم مرغ به یکی از دختران و تأکید مجری برنامه و مدیریت ذهن دانشجویان نسبت به این جوایز که ابزاری برای خود ارضایی محسوب می شود پایان یافت.

 

همچنین اجرای آهنگ های مبتذل به همراه رقص و پایکوبی از دیگر بخش های این مراسم بود.

 

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی کاشان بیانیه ای در واکنش به ابتذال فرهنگی مراسم طنز ناخونک منتشر کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است: "متاسفانه برخی افراد تمام شادی و نشاط را در شوخی های جنسی زننده می‌دانند و با رد کردن خطوط قرمز اخلاقی و شرعی به اشاعه‌ی فحشا می‌پردازند. بی شک محصول اینگونه برنامه ها چیزی جز ترویج بی‌حیایی و بی‌غیرتی در میان دانشجویان نخواهد بود. مسئولین، متولیان فرهنگی و همه کسانی که دغدغه دین، انقلاب واخلاق را دارید، آیا وقت آن نرسیده که در اجرایی کردن قوانین، برخورد با هنجارشکنان و عملی کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر قدمی بردارید؟! مگر نه این است که حق مسلم هر دانشجویی است که دانشگاه و محیط زندگی سالم و به دور از آلودگی‌های اخلاقی داشته باشد؟ آیا ترویج این پدیده‌های سخیف و سبُک تجاوز به حقوق دیگر دانشجویان نیست؟"

 

براساس این گزارش شروین سلیمانی سال گذشته نیز در دانشگاه رازی کرمانشاه شعری موهن در توهین به پیامبران الهی از جمله حضرت یوسف(ع) با بیان سخیف «یوسف بچه خوشگل»، حضرت لوت(ع) با با بیان اینکه «وارد بهشت شدم و لوت از پشت به من چسبید» و حضرت عیسی(ع) با بیان اینکه «جام شرابم را عیسی قاپید» قرائت کرده بود که در آن دانشگاه نیز منجر به بروز اعتراضاتی گردید و زمینه بروز حاشیه هایی را تا مدت ها فراهم کرده بود.

 

بطوریکه تعدادی از علما و مراجع از جمله آیات عظام نوری همدانی، مکارم شیرازی، سبحانی، شبیری زنجانی، صافی گلپایگانی، ممدوحی، محمدی عراقی و حجج اسلام پناهیان، مستشاری، مرادی، ادیب یزدی و... نسبت به محتوای این مراسم ابراز تأسف کرده و خواستار برخورد با مسببان آن شده بودند. حالا پس از گذشت یکسال نه تنها با این جریان برخوردی صورت نگرفته که شاهد ارتقای عبدالحمید علیزاده، معاون فرهنگی آن دانشگاه به عنوان سرپرست اداره کل امور دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم هستیم و جریان ابتذال فرهنگی نیز در دانشگاهی دیگر به اجرای برنامه ای به مراتب مبتذل تر از سال گذشته می باشد.

 

فیلم مربوط به این مراسم را در ادامه مشاهده می‌کنید:


 

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
اخبار مرتبط :
  4
  نرگس ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۶

  واقعاشرم اوره.ایکاش مسئولین به خودشون بیان.واقعامتاسف شدم

  پاسخ
  ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۴۶

  دیگه حیایی نذاشتن برا خودشون....

  0
  علیرضا ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۱

  معلومه از شکستشون چقدر میسوزن،تا حاتمی کیا ها هستند آرزو به گور میبرید ،به امید مرگتون زودتر از 1400.

  پاسخ
  ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۴۷

  ما امیدواریم تا ۱۴۰۰ نکشه...
  امیدواریم این بساط، زودتر سَقَط بشه...
  به امیــــــــد اونروز✌

  1
  مهرداد ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۰

  خدا اصلاحشون کنه

  پاسخ
  0
  ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۷

  یعنی اگر من جای ریس دانشگاه علوم پزشکی بودن خودمو حلق اویز می کردم بی غیرت اخه دختر خودت بود اجازه چنین بی ابرویی می دادی

  پاسخ
  0
  بهمنش ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۷

  واقعا کمبود بیداد می کند..خدا صبرشون بده..

  پاسخ
  0
  مازیار ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۷

  برگزاری اینهمه بی غیرتی و بی ناموسی.چرا یک مومن پیدانشد جشن این بی حیاها رو بهم بزنه؟؟اگر من اونجابودم حتما واکنش نشون میدادم

  پاسخ
  0
  ۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۹

  وزیر علوم کجایی؟؟؟؟در امریکا این شوخی رو نمی کنن .همش انحرافی و تهییجی.

  پاسخ
  0
  ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۸

  این چنین صحنه هایی در دانشگاه های آمریکا و اروپا هم نیست و حتی در دانشگاه ها قبل از انقلاب.

  پاسخ
  ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۹

  چقدر حرف مفت میزنید