کد خبر ۴۷۲۷۹۸ انتشار : ۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۳
معاون خدمات شهرداری زنجان:

۶۵۸ متکدی از معابر شهری زنجان جمع‌آوری شده است

زنجان-معاون خدمات شهرداری زنجان گفت: طی سال جاری شهرداری زنجان با جدیت نسبت به جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان در زنجان وارد عمل شده و۶۵۸ متکدی را از معابر شهری زنجان جمع‌آوری کرده است.

به گزارش ذاکرنیوز، غلامحسن احمدی بیوک موسوی بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان زنجان در محل استانداری زنجان به جمع‌آوری متکدیان در زنجان اشاره کرد و افزود: طی ۱۰ ماهه  سال جاری شهرداری زنجان با جدیت نسبت به جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان در زنجان  وارد عمل شده و بیش از ۶۵۸ متکدی را از  معابر شهری زنجان جمع‌آوری کرده است. 

وی اظهار کرد: از این تعداد ۳۲۶ نفر مرد، ۲۱۳ نفر زن، ۹۱ نفر کودک و ۲۸ نفر نوجوان است که رنج سنی کودکان ۱۲ سال کودک، نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ سال نوجوان و بزرگسالان ۱۸ تا ۸۵ ساله هستند و باید دستگاه‌های اجرایی هم همکاری لازم را با شهرداری داشته باشند. 

معاون خدمات شهرداری زنجان گفت: بیش از ۷۰ درصد از متکدیان در استان زنجان غیربومی هستند و از استان‌های دیگر برای تکدی گری وارد استان زنجان شده‌اند.

احمدی تأکید کرد:  وجود متکدیان در زنجان  معضل و بسیار بزرگی است و باید دستگاه‌های مرتبط در جمع‌آوری و ساماندهی این افراد با شهرداری همکاری کنند که در صورت همکاری شاهد وجود متکدیان در زنجان نخواهیم بود. 

وی به بحث مهم فرهنگ‌سازی اشاره کرد و گفت: فرهنگ و اطلاع‌رسانی از طریق اصحاب رسانه باعث می‌شود  که مردم به متکدیان کمک نکنند و اگر مردم خیر زنجان می‌توانند به خیریه ها کمک کنند. 

معاون خدمات شهرداری زنجان ابراز کرد: شهرداری زنجان برای تعطیلات عید نوروز برنامه‌ریزی لازم را دارد و شهر را از وجود متکدیان پاک خواهد کرد.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :زنجان