آخرین اخبار

کد خبر ۴۷۱۷۳۵ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۵
نماینده مردم همدان در مجلس:

یکسان سازی حقوق بازنشستگان در اولویت برنامه ها قرار گیرد

همدان - نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: یکسان سازی حقوق بازنشستگان باید در اولویت برنامه ها قرار گیرد.

به گزارش ذاکرنیوز، حمیدرضا حاجی بابایی شامگاه یکشنبه در نشست بررسی وضعیت بازنشستگان گفت: بازنشستگان به عنوان سرمایه های ملی کشور بعد از سال ها خدمت صادقانه؛ دارای تجارب بسیاری هستند که باید از آن استفاده شود.

وی افزود: توجه به ویژگی های روانشناختی بازنشستگان، تامین سلامت جسمانی و بهداشت روانی بازنشستگان یکی از اساسی ترین ضرورت های جامعه امروز است.

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه گفت: با این باور و رویکرد در تدوین برنامه ششم توسعه کشور یکی از مهم ترین اولویت های ما توجه به مطالبات بازنشستگان در زمینه یکسان سازی حقوق و مزایا بوده است.

وی تاکید کرد: در جریان دفاع از این موضوع در مجلس بارها گفته ام که به دور از عدالت است دو نفر با مدارک و شرایط یکسان تفاوت زیادی در حقوق دریافتی داشته باشند و باید یکسان سازی حقوق بازنشستگان در اولویت برنامه ها قرار گیرد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی خانه امید بازنشستگان را مرکزی برای حضور روزانه این سرمایه های اجتماعی برشمرد و گفت: در این مراکز علاوه بر توجه به مسائل رفاهی بازنشستگان، امکان آموزش و تبادل تجارب این طیف جامعه محقق می شود.

وی تاکید کرد: با در نظر گرفتن ویژگی های روانشناختی بازنشستگان، وجود مرکزی برای حضور داوطلبانه آنها، مشارکت در فعالیت های گروهی، موجب احساس ارزشمندی و باعث تامین بهداشت روانی آنها و هدایت آنها برای تاثیر گذاری بیشتر در جامعه خواهد شد.

حاجی بابایی گفت: در این راستا پیرو پیگیری هایی که از قبل داشتیم، جلسه مشترکی با مدیرکل امور استان ها و عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگی کشور در محل کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای تشکیل شد.

وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد دو خانه مهر هر کدام با زیر بنای ۶۳۰ متر دارای سالن آمفی تئاتر و سالن آموزش و تجهیزات کامل در شهر همدان ساخته شود.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: محل احداث یک واحد در پارک عین القضات  خواهد بود و ساختمان دوم در محلی که با هماهنگی شهردار همدان تعیین می شود، احداث خواهد شد.

حاجی بابایی تاکید کرد: اجرای هر دو پروژه فرهنگی در استان همدان در سال ۱۳۹۶ شروع و تا اول مهر ۱۳۹۷ به اتمام خواهد رسید.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :همدان