کد خبر ۴۷۰۴۶۳ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۶
معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری تهران:

۳۰پروژه گردشگری تا پایان سال جاری در دماوند لحاظ می شود

دماوند- معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری تهران با اشاره به اینکه دماوند و فیروزکوه به یک منطقه گردشگری توریستی تبدیل شده است گفت: ۳۰پروژه گردشگری تا پایان سال جاری در دماوند لحاظ می شود.

به گزارش ذاکرنیوز، نعمت اله ترکی، ظهر پنجشنبه در حاشیه سفر محمد حسین مقیمی، استاندار تهران به دماوند طی سخنانی اظهار داشت: بحث شورای برنامه ریزی و توسعه استان با مشارکت کمیته برنامه ریزی شهرستان نهمین شهرستان است که امروز با حضور استاندار تهران محمد حسین مقیمی انجام شده است.

ترکی افزود: کارگروه تخصصی با توجه به وجود مشکلات هر شهرستان در حوزه های عمرانی، فرهنگی، ورزشی، بهداشت و درمان، گردشگری و توسعه روستا مورد بررسی قرار می گیرد.

وی موارد و مباحث مطروحه در کارگروه صبح را در مورد موارد و مسائل زیربنایی بخش محیط زیست دانست و گفت: اولویت اول کارهای اصلی شهرستان ایجاد و احداث تسویه خانه های فاضلاب شهرستان و شهرهای پیرامونی می باشد.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری تهران در ادامه گفت: طبق مصوبه ای که داشتیم مقرر شده است که احداث شبکه ها از اسفند ماه در حوزه آب و فاضلاب استان کار را آغاز کند و حوزه تسویه خانه فاضلاب نیز که قبلا در دستورکار بوده تا پایان سال جاری جانمایی آن انجام شود و از ابتدای سال ۹۷ فاضلاب دماوند شروع می شود و تا پایان سال ۹۷ نیز احداث و اجرای پروژه تسویه خانه فاضلاب این شهرستان به پایان خواهد رسید.

وی بیان داشت: بحث هدر رفت آب شرب نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در سال ۹۷ طی ۲ سال کل شبکه هایی را که در شهر دماوند وجود دارد از لحاظ هدر رفت آب مورد بررسی قرار بگیرند و در حوزه های صنعتی نیز مقرر شد که مشکلات واحدهای نیمه فعال رفع و رجوع شود.

ترکی گفت: به تناسب سند آمایشی استان، شهرستان دماوند و فیروزکوه به یک منطقه گردشگری توریستی تبدیل شده است که باید در برنامه توسعه این موضوع لحاظ شود و مقرر شد که تا پایان امسال در کارگروه گردشگری حداقل در ۳۰ نقطه ۳۰ پروژه گردشگری، توریستی در قالب بخش خصوصی و سرمایه گذاری لحاظ بشود و این مناطق در سال ۹۷ که مطالعه شد در اختیار بخش خصوصی قرار بگیرد.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری تهران نکته سوم را بحث حمل و نقل جاده ای در دماوند دانست و گفت: از موارد مهم دیگر احداث و ایجاد بزرگراه هایی که در این منطقه داشته ایم و بحث جاده هراز و فیروزکوه است که به نقطه خوبی رسیده است و این طرح با ۲ مشکل روبرو بود که یکی از این مشکلات کمربندی دماوند بوده است و امروز تفاهم شد که به صورت مشارکتی در اختیار شهرداری قرار بگیرد و تا پایان ۹۷ کمربندی شمالی و جنوبی در دماوند به اتمام خواهد رسید.

گفتنی است که کارگروه های دیگری مثل آموزش و پرورش و گردشگری و توسعه روستایی نیز عصر امروز انجام خواهد شد.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :تهران تهران