آخرین اخبار

کد خبر ۴۶۹۷۳۳ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۶

ترامپ همان اوباماست

استاد روابط بین الملل دانشگاه هاروارد درباره تغییر نیافتن سیاست خارجی ترامپ راجع به سیاست های اوباما در نشریه فارین پالیسی نوشت: مهم ترین اثر ترامپ در سیاست خارجی ایالات متحده این است که این سیاست ها چقدر کم تغییر کرده اند.

به گزارش سرویس بین الملل ذاکرنیوز،  استاد روابط بین الملل دانشگاه هاروارد درباره تغییر نیافتن سیاست خارجی ترامپ راجع به سیاست های اوباما در نشریه فارین پالیسی نوشت: مهم ترین اثر ترامپ در سیاست خارجی ایالات متحده این است که این سیاست ها چقدر کم تغییر کرده اند.

 والت افزود: در کارزار انتخاباتی، ترامپ  وعده داد در عرصه سیاست خارجی "خانه تکانی" کند. با این حال امور مربوط به سیاست ایالات متحده با همان ترتیب همیشگی پیش رفته است.

 به عنوان مثال، با این که ترامپ یک بار ناتو را «منسوخ» خواند، وی و همکارانش بارها و بارها تعهد ایالات متحده به این اتحاد را تأیید کرده و در واقع اقدام به افزایش کمک های ایالات متحده برای بهبود دفاع در اروپای شرقی کرده اند.

 به همین ترتیب، به جای همکاری با پوتین، ، کاخ سفید همچنان به روسیه و به ویژه به چین به عنوان مخالفان اصلی قدرت نگاه می کند، همان رویه ای که اوباما و جورج دبلیو بوش در پیش گرفته بودند.

 سیاست ایالات متحده در خاورمیانه هم خیلی تغییر نکرده است. ایالات متحده همچنان، حمایت های کم و بیش بی قید و شرطی را از متحدان محلی - مصر، اسرائیل، اردن و عربستان سعودی - می کند. پس تغییر چندانی ایجاد نشده است.جریان جنگ علیه داعش طبق برنامه ای که در دولت اوباما تدوین شده بود ادامه پیدا کرد و حالا دولت ترامپ سعی دارد چگونگی اداره روابط پیچیده بین کردها، عراقی ها، سوری ها، ترک ها و دیگر بازیگران محلی را بفهمد.

 آیا این با سیاست اوباما متفاوت است؟ جواب: هیچ تفاوتی ندارد.

 
 

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :ترامپ اوباما
اخبار مرتبط :