آخرین اخبار

کد خبر ۴۶۹۷۰۵ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۴
معاون جوانان وزیر ورزش:

جوانان در حوزه سیاست واپس زده شده‌اند/ کنشگری جوانان را به سمت اقتصاد معطوف می‌کنیم

معاون جوانان وزیر ورزش، گفت: باید کمی از پرداختن به سیاست در حوزه جوانان فاصله بگیریم و نگذاریم سیاست‌مداران از جوانان به عنوان کالا استفاده کنند.

به گزارش ذاکرنیوز، محمدمهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در همایش ملی کنشگری اجتماعی که صبح امروز آغاز به کار کرد با اشاره به موضوع این همایش، گفت: دیدگاه‌های من در حوزه کنشگری اجتماعی به موضوع شهری بازمی‌گردد.

وی یکی از موضوعاتی که در مباحث جامعه‌شناسی مطرح است را حضور جوانان در شهر عنوان کرد و ابراز داشت: این پدیده 150 سال قدمت دارد.

معاون جوانان افزود: موضوعات بسیاری در رابطه با تشکل‌ها درون‌شهری وجود دارد که به موضوع کنشگری بازمی‌گردد. 

تندگویان اظهار داشت: موضوع کنشگری به دوره جوانان بازمی‌گردد و هیچ دوره‌ دیگری کنشگری هدفمند همانند دوره جوانی وجود ندارد.

وی با اشاره به نکاتی در مورد کنشگری اجتماعی خطاب به نمایندگان سمن‌های سراسر کشور، گفت: به عقیده من در حال حاضر تشکل‌ها و احزاب و گروه‌های سیاسی تنها از جوانان بهره‌برداری می‌کنند چرا که این احزاب و تشکل‌ها زیرساخت‌های مشخصی برای بهره‌برداری از نیروی جوان تا به حال نداشتند و این مسأله به نداشتن هویت نهادمند احزاب بازمی‌گردد.

معاون جوانان تصریح کرد: نگرش‌های جدید باعث شده که احزاب در استفاده از نیروهای انسانی خود دچار مشکلاتی شوند و به نظر می‌رسد احزاب به سمت منفعت‌طلبی و رسیدن به اهداف شخصی در پوشش حزبی تمایل پیدا کردند که از جمله آفات سیاسی کشور است. 

تندگویان خاطرنشان کرد: در حال حاضر جوانان تبدیل به کالای بهره‌برداری احزاب و گروه‌های سیاسی شده‌اند به همین دلیل تنها راه‌حل می‌تواند سوق دادن نیروهای جوان به سمت اقتصاد، اشتغال و کار باشد.

وی ابراز داشت: از آنجایی که احزاب نتوانسته است پاسخگوی نیاز جوانان باشد و به دلیل ضعف تشکیلاتی جایگاه مشخصی پیدا نکرده‌اند جوانان را به بیراهه کشیدند. 

معاون جوانان تأکید کرد: به عنوان یک اصلاح‌طلب می‌گویم در بکارگیری نیروهای جوان در حوزه سیاست شکست خوردیم چرا عملکرد واقعی حزبی را از دست داده‌ایم.

به گفته وی، عده‌ای جوان در حوزه سیاست واپس زده شدند و از احزاب آسیب دیده‌اند. 

تندگویان در خصوص حضور جوانان در عرصه‌های اقتصادی نیز تصریح کرد: در این حوزه هم جوان به شکل کالا دیده می‌شود با وجود اینکه بسیاری از تولیدات در حوزه اقتصادی محصول نیروهای جوان بوده و حتی مصرف‌کنندگان اصلی هم جوانان هستند.

معاون جوانان افزود: با وجود مشکلات حاضر بسیاری از جوانان وارد حوزه اقتصادی شده و تحولات بسیاری با ایجاد شرکت‌های استارت‌آپی به وجود آورده‌اند که اگر دولت‌ها ورود جوانان به این عرصه را نادیده بگیرند باز هم شکست خواهند خورد.

وی با تأکید بر اینکه باید کمی از پرداختن به سیاست در حوزه جوانان فاصله بگیریم، ابراز داشت: باید جوانان را به سمت موفقیت‌های اقتصادی سوق بدهیم و نگذاریم سیاست‌مداران از جوان به عنوان کالا استفاده کند بلکه باید پایگاه‌هایی ایجاد کنیم که جوانان در حوزه اقتصادی به تولید کالا و محصول بپردازند. 

تندگویان تأکید کرد: هیچ حوزه‌ای مثل اقتصاد در حال حاضر جوابگوی کنشگری نیست چرا که مردم با مشکلات اقتصادی روبه‌رو هستند. 

معاون جوانان با اشاره به جلسه دیروزش با معاون علمی فناوری ریاست جمهوری داشته است، گفت: امروز استارت‌آپ‌هایی در تهران وجود دارد که موفقیت‌های تجاری خوبی به دست آورده‌اند و تنها کافی است این استارت‌آپ‌ها به وسیله یک شبکه کشوری به هم متصل شود در این زمینه یک کتاب زرد تولید شده تا تمام تشکل‌های کشور به صورت رسمی فعالیت‌هایشان را ثبت کنند.

وی در خصوص تشکیل حوزه آموزشی نیز ابراز داشت: نیازمند آموزش‌های پایه به جوانان هستیم تا با مدل‌های جدید اقتصادی آشنا شوند و در این زمینه باید به انتقال تجربه‌های استارت‌آپی موفق با جوانان بپردازیم.

به گفته این مقام مسئول، دین و ایدئولوژی در عرصه جوانان نیز باید مورد توجه قرار گیرد چرا که مدل عملکرد مسئولان در حوزه دینی در دهه‌های گذشته باعث شده که جوانان نسبت به اعتقادات و باورها و ایدئولوژی‌ها ضعیف‌تر شوند.

تندگویان در ادامه تصریح کرد: اگر نتوانیم در این حوزه به جوانان کمک کنیم آنها دچار بحران هویت خواهند شد. 

انتهای پیام/

منبع : فارس
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :ورزش