آخرین اخبار

کد خبر ۴۶۹۵۴۸ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۶
یک مقام مسئول خبر داد؛

بهره برداری از ۵۰ جایگاه سی ان جی در سال ۹۷

مدیر طرح سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به بهره برداری از ۲۵۰۰ جایگاه سی ان جی در کشور گفت: طی سال آینده ۵۰ جایگاه جدید مورد بهره برداری قرار می گیرد.

به گزارش ذاکرنیوز، حمید قاسمی مدیر طرح سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی طی نشست خبری میزان جایگاه های سی ان جی که در بهمن سال جاری به بهره برداری رسید را ٢٥ جایگاه اعلام کرد و گفت: تاکنون ٢٤٠٠ جایگاه سی ان جی در کشور مورد بهره برداری است که در سال آینده ٥٠ جایگاه نیز به بهره برداری می رسد.

وی افزود:٣٣جایگاه تک منظوره سی ان جی و همچنین ٣٣ جایگاه دو منظوره سی ان جی در حال ساخت و ٧٥ جایگاه نیز در حال راه اندازی است. به این ترتیب١٤١ جایگاه توسط سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام شده است. 

این مقام مسوول با بیان اینکه هزینه دستمزد هر مترمکعب گاز برای بخش خصوصی ١٤٠تومان و برای بخش دولتی ٦٠تومان است، تصریح کرد:این تمایز یکی از دلایل ایجاد جذابیت برای سرمایه گذاری بخش خصوصی است.

بر اساس گفته های قاسمی بیشترین میزان ظرفیت تامین و مصرف سی ان جی به ترتیب برای جایگاه های تهران،آذربایجان شرقی،اصفهان،مشهد و فارس  و کمترین تقاضا برای چابهار است.

ادامه دارد 

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :بی بی سی سی ان ان