آخرین اخبار

کد خبر ۴۶۹۳۵۷ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۵

«اراذل بد و اراذل خوب» /کسی که پرچم آتش زد، به زنان هم تجاوز می‌کند خانم حکمت!

مشکل جامعه ما این است که نمی‌پذیریم کسانی که قانون برای ما می‌نویسند و بالانشین هستند اصلاً جامعه را نمی‌پذیرند.

به گزارش سرویس سیاسی ذاکرنیوز، روزنامه ایران، اخیراً به بهانه یکی از فیلم‌های خانم «منیژه حکمت» در جشنواره فیلم فجر، با او مصاحبه کرده است خانم حکمت در این مصاحبه به تفصیل به مسئله «تجاوز به زنان» و آسیب‌های پیرامونی آن می‌پردازد و آن را تقبیح می‌کند.

این کارگردان زن سینما اما در ادامه مباحث خود پیرامون مسئله «تجاوز»، به اغتشاشات دیماه ۹۶ اشاره می‌کند و می‌گوید:

«مشکل جامعه ما این است که نمی‌پذیریم کسانی که قانون برای ما می‌نویسند و بالانشین هستند اصلاً جامعه را نمی‌پذیرند. من نمی‌فهمم مثلاً چرا در مقابل مشکلات مردم که به اعتراض می‌انجامد از واژه اراذل و اوباش استفاده می‌شود. این اراذل و اوباش از کجا آمده‌اند؟ از کره مریخ که نیامده‌اند، مال همین جامعه هستند. حتی اگر برخی یاد نگرفته باشند که اعتراضشان را به چه شکلی بیان کنند دلیلش شرایطی است که ما برای آنها ساخته‌ایم. در سیستم آموزش وپرورشی درس خوانده‌اند که  دوگانگی و ریا را در همان مدرسه به آنها یاد داده‌اند.»

او تصریح می‌کند: با چنین روندی حق ندارید به بچه‌های این جامعه انگ بزنید و صورت مسأله را پاک کنید. شما باید مورد اتهام قرار بگیرید نه بچه‌ها و زنان مملکت. آنها در همان چارچوبی که شما تعریف کرده‌اید پرورش پیدا کرده‌اند. اینها دستاورد دیکته‌هایی است که شما به آنها کرده‌اید. اگر دردتان آمده صورت مسأله را پاک نکنید، پاسخگو باشید. اینها دستاورد تفکری است که حاکم بوده است.

*همانطور که آشکار است خانم حکمت گویا نمی‌داند آنهایی که پرچم آتش می‌زنند؛ همان‌هایی هستند که به زنان هم تجاوز می‌کنند.

در واقع کسی که عکس سردار سلیمانی را آتش می‌زند، پدر و فرزند کوچکش را در خودرویشان به قتل می‌رساند، بچه‌های دانش آموز را می‌کشد و مهمتر از همه به پرچم بعنوان ناموس یک کشور رحم ندارد؛ چرا باید به ناموس دیگران احترام بگذارد!؟ و این سؤالیست که گویا خانم حکمت حتی در سن ۵۵ سالگی نیز به پاسخ آن واقف نیست.

گفتنیست، پیش از این، عبدا... ناصری، عضو شورایعالی مشورتی اصلاح‌طلبان نیز در اظهاراتی با اشاره به اغتشاشات دیماه گفته بود: «حرکت های اخیر جامعه نشان می دهد که اگر مردم در جایی هنجار شکنی کردند که آن هم منویات سیاسی‌ای را در نظر داشتند، نشان می دهند که به دنبال وجه اصلاح طلبی انقلاب هستند. آنها به دنبال عدالت و آزادی و جمهوریتی هستند که در قانون اساسی آمده است. 

لازم به توضیح است که اگرچه بودند کسانی که در ساعات اولیه تجمعات دیماه هدفی جز گله‌گذاری از دولت و مطالبه اقتصادی نداشتند اما به محض اینکه تجمعات به سمت اغتشاش حرکت کرد، شعارهای ضد حکومت شنیده شد و پرچم ایران و تصویر سردار سلیمانی به آتش کشیده شد؛ دیگری اثری از مردم در میان اغتشاشگران نبود و حتی اصلاح‌طلبان نیز عنوان کردند که جمعیتی که طی چند روز بعد اغتشاشات را ادامه دادند «اراذل و اوباش» بودند.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir