کد خبر ۴۶۷۹۴۰ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۶

انقلاب اسلامی و عبور از مشکلات

احساس می شود فرهنگ که زیربنا و مهم است تا حدودی متاسفانه نادیده گرفته می شود که نیاز است به کارهای فرهنگی و آموزشی نگاه بهتر و ویژه ای شود از همان دوران کودکی باید وجدان کاری و دلسوزی درست در کارها،برای پیشرفت و آبادی جامعه آموزش داده شود.

  به گزارش ذاکرنیوز _ضمن تبریک به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران عزیز،اینگونه به موضوع می پردازم که با پیروزی انقلاب اسلامی که ساختار سیاسی کشور ایران عوض شد وامام خمینی (ره) بر خلاف خیلی از اطرافیانشان،انقلاب اسلامی را در همه پرسی از مردم به رای گیری گذاشتند و فرمودند که میزان رای ملت است. وظایف و جایگاه همه ی مسئولین اعم از رییس جمهور،رهبری...را مشخص کردند. در طی چند دهه ی گذشته بعداز پیروزی انقلاب اسلامی ایران از جمله نقاط قوت ما،پیشرفت انسانی کشورمان،کم شدن فاصله ی طبقاتی، مطلوب بودن نظام سیاسی،امنیتی و اطلاعاتی ما...می باشد.

 

همانطور که امام فرمودند:مردم ما افضل تر هستند از امت زمان رسول (ص)،امیدواریم به همین شکل هم باشیم. باانقلاب اسلامی،استقلال به دست آوردیم که با هزینه های سنگینی همراه بوده است که با این استقلال سیاسی، کلید استقلال بقیه کارها مانند استقلال علمی، اقتصادی... زده شد. همانطور که هر کشوری به دنبال پیشرفت و رشد است . بر خلاف وجود دشمن های زیاد کشور ایران،الان کشور ما قدرت خوبی دارد که دیگر کشورها در منطقه باید با ایران مشورت و هماهنگ باشند.که در گذشته آلمان در بحث نیروگاه هسته ای با پادشاهی ایران همکاری می کرد ولی باروی کار آمدن انقلاب اسلامی،آلمان همکاری اش را قطع کرد چرا که ما زیر بار زور نمی رویم و کشور ایران در طول تاریخ هیچ وقت مورد استعمار قرار نگرفت. ما باید واقع نگر باشیم و نقاط قوت و ضعف خود را ببینیم و تلاش کنیم که مشکلاتمان را سریع و به موقع حل کنیم قبل از آنکه دیر شود.

 

برخی اشکالات ما با دوری برخی از مسئولین از مبانی انقلاب رشد کرده است مثلا در بعضی سیستم های اقتصادی ما، فساد و تبعیض وجود دارد،یکی از ایرادات ممکن است کمبود نیروی تخصصی ماهر باشد. از اوایل انقلاب اسلامی ایران، در عرصه هایی مانند نظامی و هسته ایی تحریم شدیم که هیچ گونه توان نظامی در جنگ ایران و عراق نداشتیم ولی بعداز جنگ،سربلند با قدرت هسته ای بیرون آمدیم. بعداز حمله ی تروریستی داعش به مجلس شورای اسلامی ما،در جواب ایران شش موشک به مقعرهای داعش در سوریه شلیک کرد که پهبادهای سپاه با فیلمبرداری از بالای سر این وقایع هفت قسمت را انعکاس می دادند که با بررسی متوجه شدیم آنقدر شلیک موشک هایمان دقیق بود که از اول و آخر تونل مقعر داعشی ها آتش بیرون می آمد...اینها گوشه ای از توانمندی های ماست و با انقلاب اسلامی به چنین دست آوردهایی دست یافتیم. ولی در بعضی جاها هم هنوز مشکلات ابتدایی وجود داردکه باید مراقب باشیم که حس مسئولیت پذیریمان افزایش یابد.

 

ساختار قدرت که از مردم به مسئولین رسیده،باید در تعامل حفظ و همکاری باشد هرچند بخشدار یا شهردار... انسان های ارزشمندی هستند ولی اگر کارشان را درست انجام ندادند، باید سریع عوض شوند که برخی موارد در اصل 44  قانون به خوبی آمده است و باید کاری را که مردم به درستی انجام می دهند،به آنها سپرد و دخالت بیجا نکرد در بعضی اوقات دستگاه هایی وجود دارند که از کار اصلی خود به دوراند و کارهای غیرمرتبط انجام می دهند. هرچند بعضی سفره های کوچک وجود دارد و یا تا حدودی بیکاری وجود دارد،در کل زمانی امنیت مفید است که مردم آن را به خوبی احساس کنند و برخی ها عمدا یا سهوا مردم را تحریک می کنند مثلا در بعضی زلزله ها هیچ مسئول میدانی نبود ولی با کمک مردم و هلال احمر و گروه های کمک رسان مردمی به خوبی کارها انجام شد و بعضی رسانه ها به خوبی این وقایع را انعکاس دادند ولی ممکن است رسانه ای هم باشد که یک اشکال کوچک را بزرگنمایی کند و با احساسات مردم بازی شود که نیاز است ازتولید و به وجود آمدن رسانه های بی اثر و غیر مفید، جلوگیری به عمل آید و به کیفیت کارها پرداخت.

 

در پایان احساس می شود فرهنگ که زیربنا و مهم است تا حدودی متاسفانه نادیده گرفته می شود که نیاز است به کارهای فرهنگی و آموزشی نگاه بهتر و ویژه ای شود از همان دوران کودکی باید وجدان کاری و دلسوزی درست در کارها،برای پیشرفت و آبادی جامعه آموزش داده شود. در اصل اتکا به راه امام راه نجات ماست،به جوانان خوب ما اجازه ی همکاری و مسئولیت داده شود و به پیران ما اجازه ی مشاوره بدهیم تا از تجربیات ارزشمند همگان به خوبی بهره مند شویم و افتخارات بیشتری را به عرصه ی ظهور برسانیم.

سیاوش باران وند/بهمن ماه 1396

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir