آخرین اخبار

کد خبر ۴۵۹۶۶۶ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۹
سخنگوی وزارت خارجه به فارس اطلاع داد

عناوین هشت اداره کل دوطرفه وزارت امور خارجه در ساختار جدید

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان هشت اداره کل دوطرفه در ساختار جدید این وزارتخانه را دربردارنده ادارات کل خلیج فارس، خاورمیانه عربی و شمال آفریقا، آسیای میانه و شبه قاره، اوراسیا، آفریقا، قاره آسیا و اقیانوسیه، اروپا و آمریکا برشمرد.

به گزارش ذاکرنیوز، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر چهارشنبه 27 بهمن ماه در مجلسی معاونان جدید خود را طبق ساختار جدید وزارت امور خارجه معرفی کرد و قرار هست معاونت‌های وزارت خارجه و سایر بخش‌های این وزارتخانه از فردا (یکشنبه) اول بهمن 1396 کار اجرایی خود را شروع کنند.

در این راستا بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگویی با خبرنگار فارس به تعریف ساختار جدید پرداخت و اظهار کرد که در ساختار جدید سلسله مراتب دربردارنده وزیر، معاون وزیر، مدیرکل، ریاست اداره و کارشناس هست و اضافه کرد:‌ در ساختار جدید تعداد پرسنل کمتر نشده‌ لکن جابه‌جا شده و یا عوض شدن اسم پیدا کرده‌اند.

قاسمی در قسمتی از این گفت‌وگو عنوان نمود که فعلا هشت اداره کل دوطرفه خواهیم داشت و این ادارات به طور انحصاری در اختیار معاونت سیاسی نخواهند بود و علاوه بر آن میزهای قبلی به ادارات و به طور تخصصی‌تر طبق تقسیم بندی جغرافیایی تقسیم شده‌اند.

وی این هشت اداره کل را دربردارنده اداره کل خلیج فارس، اداره کل خاورمیانه عربی و شمال آفریقا، اداره کل آسیای میانه و شبه قاره، اداره کل اوراسیا، اداره کل آفریقا، اداره کل قاره آسیا و اقیانوسیه، اداره کل اروپا و اداره کل آمریکا برشمرد.

  در این ساختار معاونت‌های منطقه‌ای دربردارنده معاونت اروپا و آمریکا، معاونت عربی و آفریقا و معاونت قاره آسیا و اقیانوسیه حذف و در یک معاونت سیاسی تجمیع گردیدند و یک معاونت به اسم دیپلماسی اقتصادی ایجاد گردید.

معاونت کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور نیز به معاونت ایرانیان و امور مجلس عوض شدن اسم داد و مرکز تعلیم و پژوهش‌های وزارت خارجه به اسم سابقش یعنی دفتر پژوهش ها سیاسی و بین‌المللی برگشت.

منبع : فارس
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir