کد خبر ۴۵۹۱۶۶ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۵۷

آلمان با فرانسه و انگلستان درباره اجرای کامل برجام رایزنی می کند

وزارت خارجه آلمان در عکس العمل به تهدید ریاست جمهور آمریکا مبنی بر احتمال خارج شدن این کشور از برجام، اعلام نمود که برلین با شرکای اروپایی خود درباره نحوه پیشبرد اجرای کامل برجام رایزنی خواهد کرد.

به گزارش ذاکرنیوز به نقل از رویترز، سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان در عکس العمل به تهدید ریاست جمهور آمریکا مبنی بر احتمال خارج شدن این کشور از برجام، اعلام نمود که آلمان با کشورهای فرانسه و انگلستان درباره نحوه پیشبرد اجرای کامل برجام رایزنی خواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان درج کرد: «ما با شرکای اروپایی خود برای یافتن راهی مشترک و رو به جلو پ رایزنی خواهیم کرد. دولت فدرال آلمان به پویش خود برای اجرای کامل توافق اتمی [ایران] ادامه خواهد داد».

دونالد ترامپ روز جمعه اعلام نمود که وی برای آخرین بار دستور تعلیق تحریمهای اتمی ایران را امضا می کند تا به واشنگتن و متحدان اروپایی آن فرصتی دهد که «نقایص ترسناک!» این توافق را رفع کنند.

در نبودِ توافقی بدون نقص، آمریکا برای ماندن در توافق اتمی ایران (برجام) دستور تعلیق تحریمها را دیگربار صادر نخواهد کرد. و اگر هر زمان تشخیص دهم که دستیابی به یک چنین توافقی محتمل نیست، فوراً از توافق کنونی خارج خواهیم شد».

گفتنی هست که این دستور تعلیق ذی ربط به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) یا همان توافق اتمی ایران هست که در ژوئیه ۲۰۱۵ میان ایران و شش قدرت جهانی من جمله آمریکا منعقد گردید.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir