کد خبر ۴۵۹۱۳۹ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۵
هیچ اقدام انتخاباتی انجام نشده؛

مجمع انتخاباتی کمیته ملی پارالمپیک سال کنونی برگزار می شود؟

دوره چهارساله هیات رئیسه و هیات اجرایی کمیته ملی پارالمپیک کمتر از یک ماه دیگر به سرانجام می رسد اما هنوز از مجمع انتخاباتی این کمیته و زمان برپایی آن خبری نیست.

به گزارش ذاکرنیوز، کمیته ملی پارالمپیک ایران بهمن ماه سال ۱۳۷۹ و طبق تاکید کمیته بین المللی پارالمپیک (IPC) با برپایی نخستین مجمع عمومی تشکیل و شروع به کار کرد. در آخرین مجمع انتخاباتی کمیته ملی پارالمپیک نیز ۴۷ رای از ۴۸ رای ماخوذه به اسم خسروی وفا به صندوق انداخته گردید تا مدیریت وی در این کمیته ادامه دار باشد. 

 این مجمع انتخاباتی۱۶ بهمن ماه سال ۹۲ برگزار گردید و طبق آن اعضای هیات رئیسه و هیات اجرایی کمیته ملی پارالمپیک برای یک دوره چهار ساله انتخاب گردیدند.  

 با این اوصاف اینکه مجمع انتخاباتی کمیته ملی پارالمپیک تا قبل از انتهاء سال برگزار گردد یا به سال آینده موکول گردد؟ اصلا معلوم نیست به ویژه اینکه اساسنامه این کمیته هنوز به تائید پایانی نرسیده هست. 

 با توجه به انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از المپیک و ابلاغ قانون آن، مستلزم برپایی انتخابات کمیته ملی پارالمپیک داشتن اساسنامه مصوب هست.  

پروسه ارزیابی اساسنامه اصلاحی کمیته ملی پارالمپیک در وزارت ورزش چند هفته طول کشید و سر انجام این اساسنامه بهمن ماه سال گذشته برای هیات دولت ارسال گردید.

از آن زمان تاحالا ارزیابی اساسنامه جدید کمیته ملی پارالمپیک در هیات دولت هنوز به درنهایت نرسیده و این در حالی هست که بر طبق آنچه قانون انتزاع به آن تاکید داشت، اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک باید ظرف مدت سه ماه از زمان ابلاغ این قانون - ۲۸ مهرماه سال ۹۵ - تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسید. 

 در هر صورت باوجود گذشت نزدیک به یک سال از تهیه اساسنامه جدید کمیته ملی پارالمپیک و ارسال آن به هیات وزیران هنوز این اساسنامه مصوبه پایانی خود را نگرفته و همین مساله برپایی سرِوقت مجمع انتخاباتی کمیته ملی پارالمپیک را تحت الشعاع قرار داده هست. 

 محمود خسروی وفا ریاست کمیته ملی المپیک که همیشه بر برپایی به موقع مجامع انتخاباتی تاکید دارد، در صحبت با ذاکرنیوز در این ارتباط اظهار کرد: منتظریم تا مصوبه اساسنامه کمیته پارالمپیک صادر گردد و طبق آن بتوانیم برای برپایی مجمع انتخاباتی اقدام نماییم.

ریاست کمیته ملی پارالمپیک در جواب به این سوال که «فکر می کنید سال کنونی مجمع انتخاباتی این کمیته برگزار گردد؟»، تأکید کرد: نمی دانم؛ همه چی به تصویب اساسنامه و زمان بستگی دارد. مطمئنا به محض تصویب اساسنامه برای برپایی مجمع اقدام می کنیم. 

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :ورزش