کد خبر ۴۵۹۰۴۳ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۷
شهردار منطقه یک تهران:

زیرساخت های ورزش کوهنوردی در شمال تهران بالا بردن می یابد

شمیرانات- شهردار منطقه یک تهران از بالا بردن زیرساخت های ورزش کوهنوردی در شمال این شهر اطلاع داد و اظهار کرد: مسیرهای کوهنوردی برای حضور ایمن کوهنوردان و گردشگران سامان دهی و ایمن سازی می گردد.

به گزارش ذاکرنیوز، حبیب اله تاجیک اسماعیلی در جلسه ایی که با حضور رضا زارعی ریاست فدراسیون کوهنوردی، علی محمد ساریخانی ریاست کمیته پناهگاه های فدراسیون ،مرتضی رمضانی ریاست هیات کوهنوردی استان تهران، حمید مساعدیان ریاست هیات کوهنوردی شمیرانات برگزار شد، با اظهار مطلب فوق گفت: منطقه یک به سبب مجاورت با بلندای و دامنه های البرز به عنوان قطب گردشگری و تفریحی شهر تهران محسوب می گردد.

وی اضافه کرد: هر هفته تعداد کثیری از شهروندان و کوهنوردان به این منطقه مراجعه می کنند، بنابراین در زمینه خدمات رسانی خوب تر به آنان  مسیرهای گردشگری و کوهنوردی ساماندهی و ایمن سازی می گردند.

شهردار منطقه یک تهران گفت: با شناسایی نقاط خطرناک و سانحه خیز در مسیرهای کوهنوردی عملیات ساماندهی و ایمن سازی در معابر کوهستانی بلندای شمال تهران در حال اجرا هست که یکی از کارهای در حال اجرا توسط ناحیه کوهستان منطقه شیب بندی و پله بندی مسیرها من جمله  مسیرپر پیچ و خم کوهپیمایی «درکه – پلنگچال» بوده هست که در سایر مسیرها نیز در حال اجرا هست.

تاجیک اسماعیلی به تجهیز و حفظ پناهگاه ها در مسیرهای کوهنوردی اشاره و اضافه کرد: جان پناه های واقع در مسیرهای کوهنوردی یکی از ضروری ترین مکان ها برای ساکن کردن کوهنوردان هست که باید به وسایل مورد احتیاج آنان مجهز باشد که در این راستا پنل های خورشیدی در چند پناهگاه و جانپناه انتصاب شده تا بتوان از انرژی تولید شده آن برای وسایل گرمایشی ، رابطه ای و...

شهردار منطقه یک تهران ایجاد پدهای هلیکو پتر و تجهیز نیروهای امداد کوهستان و برپایی جشنواره های مشترک ورزشی را نیز مورد توجه خاص قرار داد.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :ورزش