کد خبر ۴۵۹۰۴۲ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۷
با تعریف روند بهسازی مجموعه؛

طباطبایی: مجموعه آزادی را ۵۰ سال جوان کردیم/ بازسازی ادامه دارد

مدیر مجموعه ورزشی آزادی با اشاره به برنامه های مقاوم سازی و بهسازی اظهار کرد: با کارهای انجام شده و برنامه های تکمیلی، میتوان ۵۰ سال دیگر از این مجموعه استفاده نمود.

سید حسن طباطبایی در صحبت با ذاکرنیوز با تاکید بر اینکه با توجه قدمت ۵۰ ساله مجموعه ورزشی آزادی و کهنه شده بودن سازه این ورزشگاه، احتیاج به سبک سازی، مقاوم سازی و بهسازی آن بشدت لازم بود، درباره کارهای انجام شده در این زمینه و نتیجه آن توضیح داد.

در حضور خوب ترین مهندسین هم بررسی های میدانی لازم و آزمایش سازه را انجام دادیم و طبق نتیجه های حاصله، آغاز به کار کردیم به ویژه اینکه وزارت ورزش و شخص وزیر ورزش هم به این مبحث تاکید بسیاری داشتند.

مدیر مجموعه ورزشی آزادی با اظهار اینکه کار مقاوم سازی از سه جایگاه آغاز گردید، افزود: در کل حدود پنج ماه از آغاز کار برای سبک سازی، مقاوم سازی و بهسازی مجموعه ورزشی آزادی می گذرد. طی این مدت سازه استادیوم را سبک کرده و وزن آن رابه یک سوم قبل رسانده ایم. بهسازی سکوهای استادیوم را هم آغاز کرده ایم. 

 وی تاکید کرد: سازه استادیم آزادی سازه خاصی هست. واقعا تک هست و به کار کارشناسی خیلی دقیق احتیاج داشت به همین دلیل سبک سازی، مقاوم سازی و بهسازی آن اینقدر زمان برده هست. البته زین پس کار با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت به شکلی که تا زمان برپایی شهرآورد بازگشت مطمئنا استادیوم یکصدهزار نفری آزادی به صورت کامل آماده می باشد. 

 طباطبایی با یادآوری اینکه هنگام برپایی شهرآورد رفت کار بهسازی و مقام سازی استادیوم آزادی را تازه آغاز کرده بودیم، اظهار کرد: هنگام شهرآورد رفت قسمتی از سکوهای تماشاگران خراب کردن شده بود و به همین سبب امکان استفاده از تمام حجم استادیوم وجود نداشت اما مطمئنا تا زمان برپایی شهرآورد بازگشت (هفته بیست و پنجم لیگ برتر - ۱۰ اسفندماه) استادیوم به صورت کامل قابل استفاده می باشد. به ویژه اینکه کار انتصاب صندلی ها هم آغاز شده هست.

مدیر مجموعه ورزشی آزادی در جواب به این سوال که «انجام کارهای سبک سازی، مقاوم سازی و بهسازی در این مجموعه تا تا چه اندازه به عمر آن اضافه خواهد کرد؟»، اظهار کرد: با انجام این کارهای دست کم ۵۰ سال دیگر به عمر مجموعه ورزشی آزادی اضافه خواهد گردید. به شکلی این مجموعه ۵۰ سال جوانتر می گردد. 

« «اضافه کردن این تعداد سال به عمر ورزشگاه آزادی چقدر هزینه داشته هست؟»، طباطبایی در جواب به این سوال ذاکرنیوز اظهار کرد: در مجموع برای انجام عملیات سبک سازی، مقاوم سازی و بهسازی در  سه جایگاه مد نظر (زون های ۳۴، ۳۵ و ۳۶) سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بودجه لازم هست و تا به حال هم یک و نیم میلیارد تومان هزینه کرده ایم. 

 مدیر مجموعه ورزشی آزادی علاوه بر این با اشاره به اینکه طی یک سال گذشته جایگاه خبرنگاران، بخش میکس زون، نمازخانه و ... استادیوم آزادی بازسازی گردید، اظهار کرد: بهینه سازی سایر بخش های مجموعه ورزشی آزادی را هم در برنامه داریم. با پشتیبانی وزارت ورزش در آینده ای نزدیک مطمئنا بازسازی دیگر اماکن کهنه این ورزشگاه را هم در دستور کار قرار می دهیم. 

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :ورزش