کد خبر ۴۵۸۹۲۷ انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۰
وزارت ارتباطات اعلام کرد؛

نحوه اعطای وام ۱۵میلیونی به تولیدکنندگان نرم افزار

در زمینه پشتیبانی از تولید نرم افزارهای کاربردی ایمن و محتوای چندرسانه ای موبایل، وزارت ارتباطات مبلغ ۱۵میلیون تومان تسهیلات برای هر درخواست توسعه دهندگان این نرم افزارها درنظر گرفت.

به گزارش ذاکرنیوز، طبق دستورالعمل اعطای تسهیلات از محل وجوه اداره شده وزارت ارتباطات که سال گذشته به تصویب هیات وزیران دست یافته هست، پشتیبانی از توسعه دهندگان واقعی و حقوقی نرم افزار های ایمن و محتوای چندرسانه ای گوشی در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

براین اساس این وزارتخانه قبل از این تا انتهاء آبان ماه ماه به توسعه دهندگان واقعی و حقوقی نرم افزارهای کاربردی ایمن و محتوای چندرسانه ای گوشی زمان داد تا درخواست خود را برای دریافت این تسهیلات اعلام کنند.

بررسی ها از این دستورالعمل نشان می دهد که سقف تسهیلات درنظر گرفته شده برای توسعه دهندگان واقعی و حقوقی نرم افزار به ازای هر تقاضاکننده مبلغ ۱۵ میلیون تومان هست.

عرضه این تسهیلات برای تولید و یا توسعه نرم افزار های با ارزش بر مبنای برنامه اکتساب وکار مشخصی هست که باید به تایید تیم بررسی این تسهیلات برسد. علاوه بر این این تسهیلات به افرادی تعلق می گیرد که درگذشته دست کم یک نرم افزار با کیفیت موبایل تولید کرده باشند.

طرح های تقاضا کنندگان از طریق وبگاه وجوه اداره شده وزارت ارتباطات بعد از بررسی تیم استانی و تایید پایانی در دبیرخانه تیم، برای طی مراحل بعدی به صندوق کارآفرینی امید معرفی می شوند.

این تیم دربردارنده مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات هر استان، نماینده پارک علم و فناوری استان، نماینده صندوق کارآفرینی امید، نماینده سازمان نظام صنفی رایانه ای و یک نفر از خبرگان و توسعه دهندگان باسابقه نرم افزارهای کاربردی موبایل به انتخاب مدیرکل ICT استانی هست که تقاضاکننده از آن اقدام کرده هست.

درهمین حال بر طبق اعلام وزارت ارتباطات، اعتبارات موردنیاز برای اعطای تسهیلات به تقاضا کنندگان واقعی از محل مراجع صندوق کارآفرینی امید و به تقاضا کنندگان حقوقی از محل وجوه اداره شده وزارت ارتباطات پرداخت خواهد گردید.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir