کد خبر ۴۵۸۵۳۶ انتشار : ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۵۶

گزارش وال استریت ژورنال از آخرین رایزنی ها با دولت ترامپ در مورد برجام و تحریم ها

روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» در گزارشی بامداد شنبه به مرور زمان آخرین رایزنی ها با دولت «دونالد ترامپ»، ریاست جمهور آمریکا در مورد توافق اتمی ایران و گروه ۱+۵ (برجام) پرداخته که توصیف آن در زیر آمده هست.

به گزارش ذاکرنیوز، روزنامه آمریکایی «وال‌استریت‌ژورنال» در گزارشی بامداد شنبه به مرور زمان آخرین رایزنی‌ها با دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در مورد توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ (برجام) پرداخته که توصیف آن در زیر آمده هست.  

    این هفته، هفته‌ای سرنوشت‌ساز برای «برجام» می باشد و «دونالد ترامپ» با فرارسیدن چند ضرب‌الاجل بایستی دیگربار موضع دولتش را در چند مورد اصلی در مورد این توافق هسته‌ای اعلام نماید. 

 انتظار می‌رود آقای ترامپ با تکرار موضعی که قبلاً در ماه اکتبر اعلام کرد، دیگربار کنگره کشورش را از ناهمسویی توافق هسته‌ای برجام با منفعت های ایالات متحده باخبر کند. رئیس‌جمهور ترامپ علاوه بر این از روز چهارشنبه به بعد محتمل هست از تمدید معافیت‌های تحریمی صادر گردیده برای ایران ذیل برجام اجتناب کند؛ اقدامی که موجب نقض مفاد برجام از طریق ایالات متحده آمریکا خواهد گردید.

  ترامپ برای نگاه داشتن آمریکا در برجام بایستی هر ۹۰ روز یکبار تحریم‌هایی که در مقررات متفاوت آمریکا به بهانه‌های هسته‌ای بر علیه ایران صادر شده‌اند را تعلیق کند. ایران در برجام، در مقابل تعلیق تحریم‌های آمریکا، سازمان ملل و سایر کشورها با محدود کردن بخش‌هایی از برنامه هسته‌ای خود موافقت کرده هست.  

  ناآرامی‌های موخر در ایران بر ابهام‌ها حول این وضع اضافه کرده‌اند. دونالد ترامپ با انتقاد از مزایای اقتصادی که به گفته او این توافق هسته‌ای به حکومت ایران هدیه کرده از آشوب‌گران در ایران پشتیبانی کرده هست. 

..

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir