کد خبر ۴۵۸۰۸۱ انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۳
در شرق تهران انجام شد؛

از کاشت ۵۰هزار پیاز گل لاله تا انتصاب تندیس سیدخندان

آماده سازی شهری برای استقبال از بهار و طرح ساماندهی دست فروشان از با اهمیت ترین خبر ها منطقه های شرق تهران بوده هست.

به گزارش ذاکرنیوز، با اهمیت ترین خبر ها منطقه های شرقی تهران در هفته گذشته به توصیف زیر هست:

کاشت ۵۰ هزار پیاز گل لاله

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۷ از اجرای عملیات کاشت ۵۰ هزار پیاز گل لاله در بوستان شهید نیاکی این منطقه اطلاع داد.

رضا مددی با اعلام این خبر اظهار کرد: کاشت پیازهای لاله در ۳۳ رنگ بندی های متمایز و زیبا در دستور کار منطقه جای گرفت تا شهروندان هم زمان با فرا دست یابی بهار شاهد شکفتن هزاران گل لاله باشند .

وی با اشاره به این که همه ساله با شروع فصل سرما ، عملیات کاشت پیاز گل لاله در منطقه ۷ در دستور کار قرارمی گیرد، افزود: زمان کاشت این گلها طوری انتخاب شده که در آستانه عید نوروز به گل دهی دست یافته و چشم انداز زیاد زیبایی را در سطح منطقه ایجاد خواهد کرد.

معاون شهردار منطقه ۷ با اشاره به این که این اقدام به منظور افزایش کیفیت فضای سبز، زیباسازی و توسعه فضای سبز شهری، ایجاد چشم انداز مناسب اجرایی گردید، عنوان نمود:  لاله گلی تماما ایرانی هست و در حالتی که پیاز گل لاله بعد از اتمام زمان گل دهی از زمین بیرون آورده و در محل خنکی حفظ گردد، میتوان این گل را تا سه سال دوباره کاشت و از آن لذت برد.

مجتمع های تجاری ناایمن اولویت دار شناسایی گردید

ریاست ستاد مدیریت بحران سطح منطقه ۷ از شناسایی مجتمع های ناایمن اولویت دار در سطح این منطقه اطلاع داد و اظهار کرد: این طرح به منظورکاهش خطرات احتمالی اماکن تجاری و مسکونی پرتردد در مواقع بحرانی اجرایی گردید.

علی رضا قطبی کهن با اعلام این مطلب اضافه کرد: بعد از شناسایی مجتمع های ناایمن، گروه مدیریت بحران اماکن برای آنها تشکیل شده و دستورالعمل های رعایت امنیت برای آنها صادر گردیده هست.

وی در ادامه افزود: گروه مدیریت بحران اماکن این متجمع ها تشکیل شده از ۷ نفر دربردارنده مدیر، کسبه، تاسیسات و نگهبان بوده که به آنها تعلیم های لازم در زمان واقع شدن سانحه داده شده هست.

در ادامه ریاست ستاد مدیریت بحران منطقه ۷ در راستای شناسایی ساختمان های ناایمن منطقه اظهار کرد: با تشکیل کمیته پدافند غیرعامل و مدیریت بحران با عضویت معاونان و شهرداران نواحی پنجگانه طرح شناسایی ساختمان های نا ایمن در سطح این منطقه در حال اجراست.

وی با اشاره به این که تا الان ۵۰ ساختمان خطرناک در منطقه در مرحله اول شناسایی شده هست و در سامانه  GIS بارگذاری شده هست، تاکید کرد: بعد از شناسایی ساختمان خطرناک و بارگذاری این ساختمان ها در سیستم پارسل های لطمه پذیر شهر تهران، برای ساختمان های ذکر شده، ضمن تشکیل پرونده، دستورالعمل ایمن سازی ابلاغ و اخطارهای لازم صادر گردید.

برپایی پیکارهای شنا جانبازان و معلولین شهر تهران

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۷ از برپایی پیکارهای شنا جانبازان و معلولین شهر تهران به میزبانی منطقه ۷ اطلاع داد.  


جشن خاطرات کرسی با پدر بزرگها و مادر بزرگها

شهردار منطقه ۷ از برپایی جشن خاطرات کرسی با مادر بزرگها و پدر بزرگها هم زمان با جشن سال نو میلادی در محله ارامنه واقع در این منطقه اطلاع داد.

شهردار منطقه ۷ یادآور گردید: حضرت عیسی (ع)، پیامبر مسیحیان و یکی از پیامبران اولوالعزم و مالک شریعت هست و تولد وی مایه ی خیر و برکت و دگرگونی دهنده روش زندگی مردم بود.

حاجوی در انتهاء اضافه کرد: محله ارامنه منطقه ۷ یکی از محله هایی هست که با بافت منحصر به فرد خود تعداد بسیاری از ارامنه و مسیحیان را در خود جا داده از همین رو جشن بزرگی بمناسبت میلاد حضرت مسیح در این محله برپا خواهد گردید.

انتصاب تندیس سیدخندان

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۷ از انتصاب تندیس سید جعفر پادشاه مالک (ملقب به سیدخندان) در زیر پل سیدخندان اطلاع داد.

رضا مددی با اعلام این مطلب اضافه کرد: یکی از با اهمیت ترین رسالتهای مدیریت شهری ارائه هرچه زیادتر مشاهیر به نسل جوان و نسلهای بعدی در قالب هنر شهری مربوط هست از همین رو اداره زیباسازی منطقه درصدد هست تا از مسیر تندیس سید جعفر پادشاه مالک ملقب به سیدخندان اقدام به ارائه این شخصیت به شهروندان کند.

معاون شهردار منطقه ۷ با اشاره به این که تندیس ذکر شده ساخته شده و در حال انتصاب هست، اضافه کرد: هروز اسم چند محله را می شنویم بدون آنکه اطلاع دقیقی از تاریخچه آن دارا باشیم. البته به خوبی می دانیم هریک از این اسم ها و نشان ها، قسمتی از تاریخ شهرمان و هویت تهران قدیم هست از همین رو پیرخندان و دانای آن زمان سبب نامگذاری سیدخندان به همین اسم بوده هست.

  وی در ادامه از اجرای طرح انتصاب تندیس شخصیتهای معروف در این منطقه اطلاع داد و افزود: به منظور ترویج هویت ملی و فرهنگی تندیس شخصیتهای تاریخی مؤثر و بزرگان، طراحی و در میادین یا چشم اندازهای با اهمیت منطقه انتصاب خواهد گردید.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۷ با اشاره به این که تندیس ها و نمادهای انتصاب شده در میادین کلیدی شهر حاکی قسمتی از هویت و فرهنگ شهر هست، عنوان نمود: تندیس ها به تدریج توان دارند هویت منطقه ای و محلی هرمنطقه را شکل داده و بویژه در حافظه شهروندان و زندگی روزمره آنها بر جای بماند.

.. در سطح منطقه انتصاب شده هست.

اجرای طرح ضربتی برطرف سد معبر و مزاحمت های اصناف

شهردار منطقه ۷ از اجرای طرح ضربتی برطرف سد معبر و مزاحمت های اصناف در این منطقه با هدف محافظت حقوق شهروندان  اطلاع داد.

سمیه حاجوی با اعلام این مطلب اضافه کرد: این طرح با مشارکت  عوامل معبربان نواحی پنج گانه و با نظارت اداره ساماندهی منطقه با اولویت رسیدگی به پیامهای ۱۳۷ و ۱۸۸۸ اجرا می گردد.

وی در ادامه افزود: با توجه به فرا دست یابی فصل انتهایی سال  این طرح بطور مستمر و مداوم تا جلب رضایت شهروندان ادامه خواهد داشت.

شهردار منطقه ۷  تداوم در حل مشکل سدمعبر را لازم و ضروری دانست و اضافه کرد: برای برطرف معضل سدمعبر در سطح شهر لازم هست در کنار برخورد محکم تداوم را نیز در دستور کار دارا باشیم تا این با اهمیت برای کسبه نهادینه گردد .

  وی با اشاره به قانون شهرداری ها در مورد ممنوعیت سدمعبر عمومی و اشغال پیاده روها و استفاده غیر مجاز آنان و میدان برای اکتساب و یا سکنی و هر نحو دیگر، گفته بود: اجرای قانون سدمعبر ضمن تهیه و محافظت حقوق شهروندان سبب زیبایی معابر سطح شهر و نیز آرامش و آسایش آنها می گردد .

حاجوی  تاکید کرد: معابر و پیاده روها یکی از پایدارترین روش های حمل و نقل و آسایش مردم هست و علاوه بر این از جهت های مختلف، زیست محیطی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی  در جهت توسعه پیوسته شهری دارای اهمیت خواهد بود و در همین راستا معاونت خدمات شهری و اجرایی شهرداری منطقه هفت جهت رعایت حقوق و آسایش و نیز آسان سازی درعبور و مرور شهروندان، به اجرای طرح ضربتی  تألیف و جلوگیری از سد معبر از طریق اصناف و کسبه در معابر و پیاده روها اقدام کرده هست.

تهیه سیسمونی برای زوجین کم بهره مند

شهردار منطقه ۷ از اجرای طرح تهیه سیسمونی برای زوجین کم بهره مند سطح این منطقه اطلاع داد.

  سمیه حاجوی با اعلام این مطلب اضافه کرد: این طرح باهدف پشتیبانی از خانواده های نیازمند منطقه در مجموعه های  فرهنگی ورزشی شهربانو منطقه اجرا می گردد.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح ازدواج آسان جوانان، افزود: اجرای برنامه های مربوط به مراسم ازدواج، پشتیبانی های مالی برای تهیه مسکن و مایحتاج سخت افزاری زندگی از نمونه برنامه های هست که در این طرح از سوی منطقه ۷  اجرا می گردد.

شهردار منطقه ۷ با اشاره به  استفاده از حجم های مجموعه های شهربانو، بازار گل و آتلیه های هنری برای برپایی خوب تر مراسم ازدواج آسان، اظهار کرد: در جهت ایجاد رابطه خوب تر و مستحکم تر میان زوجین و تحکیم ارتباطات در زندگی زناشویی، دوره های آموزشی و مشاوره های روانشناسی قبل از ازدواج نیز برای این جوانان در قالب طرح ازدواج آسان و بصورت رایگان برگزار می گردد.

برپایی کارگاه های آموزشی سبک زندگی سالم در محلات

معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه ۷ از برپایی کارگاه های آموزشی سبک زندگی سالم در سرای محلات این منطقه اطلاع داد.

محمدرضا غلامی با اظهار این مطلب اضافه کرد: طبق تشریح تندرستی از دیدگاه سازمان جهانی بهداشت که در سال ۱۹۴۸ منتشز شد و تحقیقات چند دهه گذشته، تندرستی در چهار بعد جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی تشریح می گردد.

وی در ادامه تأکید کرد:  ظواهر علمی کافی برای اتخاذ رفتارهای پیشگیرانه و عوامل اجتماعی و محیطی تاثیرگذار بر تندرستی وجود دارد که از مبتلا شدن به مریضی های جسمی و روانی، فوت های زودرس (زیر ۷۰ سال) و معلولیت جلوگیری می نماید و مجموعه این سفارش ها در قالب سبک زندگی سالم تشریح می گردد.

معاون شهردار منطقه ۷ افزود: در طراحی بسته های آموزشی سبک زندگی سالم از آخرین مقالات و مراجع علمی و بخصوص سفارش های سازمان جهانی بهداشت استفاده شده هست. این مجموعه دربردارنده ۱۰ بسته کارگاهی از قبیل تندرستی و زندگی، امنیت در زندگی، تغذیه سالم، فعالیت جسمانی، دوری جستن از استفاده سیگار و قلیان، دوری جستن از استفاده مواد و الکل، تندرستی روان، تندرستی معنوی، تندرستی اجتماعی و مؤلفه های اجتماعی تندرستی هست که در این کارگاه ها مطرح و به شهروندان تعلیم های لازم داده می گردد.

وی با اشاره به این که بسته های تکمیلی دربردارنده اصول و فنون تحکیم خانواده، محیط زیست سالم بهمراه بسته مدیریت فردی هست، یادآور گردید: ده بسته آموزشی به نحو «کارگاه آموزشی» طراحی شده هست که محتوی هر بسته دربردارنده «فیلم، دفترک آموزشی فراگیر برای هر کارگاه، کاربرگ تعلیم (شامل برنامه و اغراض کارگاه، کار تیمی و خودارزیابی) و کاربرگ ارزشیابی کارگاه مخصوص هر کارگاه» هست.

غلامی با تاکید بر این که تندرستی فرد و جامعه در چهار بعد جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی تشریح می گردد، عنوان نمود: وضع تندرستی اشخاص متأثر از عوامل رفتاری، ژنتیکی و اجتماعی–محیطی هست. عوامل خطر رفتاری در هر چهار بعد تندرستی (جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی) قابل شناسایی هست و اثرها هم افزا بر روی هم دارند.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :ازدواج