کد خبر ۴۵۷۴۲۴ انتشار : ۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۰

جاسوسی بازیهای موبایلی از نحوه استفاده مردم از تلویزیون

تا چند پارسال گمان این که تلفن های همراه به ابزاری برای جاسوسی از اشخاص و استراق سمع از آنان تبدیل شوند، خنده دار بود. اما این پدیده روز به روز شایع تر می گردد.

به گزارش ذاکرنیوز به نقل از بی جی آر، شرکتی به اسم آلفونزو نرم افزاری طراحی کرده که در زیادی از برنامه های موبایلی و من جمله بازیهای متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. این اپلیکیشن با فعال کردن میکروفون تلفن همراه اطلاعات مرتبط به نحوه تماشای تلویزیون از طریق اشخاص و برنامه های دوست داشتنی آنان را تألیف می کند.

این اپلیکیشن توان دارد داده های مرتبط به سیگنال های صوتی را تألیف کند و تشخیص دهد که اشخاص چه مدت زمانی را به تماشای تبلیغات تلویزیونی، برنامه های متفاوت و غیره اختصاص می دهند.

در فاز بعد این اطلاعات قابل تطبیق داده شدن با موقعیت مکانی اشخاص نیز است و آگهی دهندگان با استفاده از اطلاعات موجود توان دارند به داده های ارزشمندی درباره نحوه استفاده هر فرد از تلویزیون دسترسی یابند.

اپلیکیشن آلفونزو حتی در صورت کنارگذاشته شدن تلفن همراه و عدم استفاده از آن نیز فعال می باشد و بنابراین از این مسیر به نحو وسیع حریم خصوصی اعضاء را نقض می کند.

منبع : فارس
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir