کد خبر ۴۵۷۱۵۳ انتشار : ۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۹
در جلسه ای علمی تصریح شد؛

مولفه های مدیریت فرهنگ از منظر رهبر معظم انقلاب چیست

مولفه های مدیریت فرهنگ از منظر رهبر معظم انقلاب در جلسه ای علمی در موسسه پژوهشی انقلاب اسلامی تصریح گردید.

به گزارش ذاکرنیوز، نشست علمی مدیریت فرهنگ از منظر رهبر معظم انقلاب ، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، عصر روز چهارشنبه به میزبانی موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار گردید.

در این نشست دکتر فرزاد جهانبین به عرضه چکیده ای از پژوهش خود در مبحث مدیریت فرهنگ از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی پرداخت و عنوان نمود: دغدغه من این بود که در یک پژوهش لزوم، امکان و قابل مدیریت بودن امر فرهنگ را نمایش دهم. در همین راستا ما در جهان دو نظریه در مورد مدیریت فرهنگ را تجربه نموده ایم. دیدگاه دیگری در این زمینه نیز بود که به یکسان سازی فرهنگی توجه داشت و مورد توجه دولتهای فاشیست و کمونیست قرار میگرفت. در این دیدگاه، مبحث، مدیریت تمام عیار و هم سان سازی اجتماعی فرهنگ بود.

وی در ادامه با اشاره به این که رهبر معظم انقلاب اسلامی با تصریح این دو دیدگاه مخالفت خود را با هر دو اعلام کرده اند، عنوان نمود:نگاهی که وی به مقوله فرهنگ دارند نگاه معقولانه اسلامی هست و به تعبیر خودشان باغبانی فرهنگ نامیده می گردد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در این زمینه برتری انقلاب را نتیجه مواجهه با فطرت آدمی می دانند و سر انجام مسئله باورمندی به تنوع فرهنگ هست.

جهانبین در ادامه به مبحث باغبانی فرهنگ که از تعابیر رهبرمعظم انقلاب در مورد مقوله فرهنگ شمرده می گردد، اشاره نمود و عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این نگاه باور دارند که لازم هست تصویرسازی مطلوبی را از آینده خود ترسیم کنیم و اگر فرهنگ را مشابه ذهنیت در نظر دارا باشیم، در این پروسه، فرهنگ، جدی ترین عامل در شکل دهی به مناسبات جامعه  برای تنظیم مناسباتش در آینده هست.

 

 

 

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir