کد خبر ۴۵۶۹۰۵ انتشار : ۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۱

آیت‌الله جوادی‌آملی: ‌مشکل اساسی حوزه قاچاق فرهنگ و اقتصاد است

مرجع تقلید شیعیان در دیدار جانشین فرمانده ناجا در قم، مشکل اساسی در حوزه قاچاق را فرهنگ و اقتصاد دانست.

به گزارش ذاکرنیوز از قم، آیت‌الله جوادی آملی فعالیت قاچاقچیان را عامل ضربه زدن به اقتصاد کشور برشمرد و اظهار داشت: در حوزه قاچاق مشکل اساسی فرهنگ و اقتصاد بوده و مسئولان باید به این امر مهم اهتمام داشته باشند.

مفسر بزرگ قرآن کریم با اشاره به اینکه در عالم از عرش تا فرش و از آسمان تا زمین چیزی نیست که فرمان خدا را اطاعت نکند، افزود: باید دانست اعضاء و جوارح انسان بر اعمال انسان شهادت می‌دهند و دانستن این موضوع بصیرت است.

رئیس موسسه علوم وحیانی اسراء با بیان اینکه انسانی که به بیراهه رفت، حرفی، امضایی و یا به مکانی رفته و رسوا می‌شود، تأکید کرد: تمام امور تحت اشراف ذات اقدس پروردگار است.

آیت‌الله جوادی‌آملی افزود: حضرت علی (ع)می‌فرمایند اگر کسی چشمش به دنیا باشد و تنها دنیا را ببیند زیبایی‌های آن انسان را کور می‌کند اما اگر کسی دنیا را آیینه قرار دهد نه هدف، همین دنیا با تمام بدی به او بصیرت داده و راه را به او نشان می‌دهد.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه انسان با آبرو زنده است و این آبرو برای ما نبوده بلکه برای خداست و ما امین‌الله هستیم، گفت: اگر کسی کشته شود و اولیای دم رضایت بدهند کاری به قاتل ندارند اما اگر تجاوز به عنف باشد اینجا اگر شوهر، پدر و فرزند نیز رضایت دهند اثر نداشته و پرونده باز است چون ناموس امانت خداست.

انتهای پیام/

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
اخبار مرتبط :