کد خبر ۴۵۵۵۸۴ انتشار : ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۵

نمایش خنده دار !

نمایش موخر آمریکا را لازم هست کوششی از پیش شکست خورده برای دست وپا کردن سرپوشی بر فضاحت های منطقه ای این کشور و متحدانش، بررسی کرد.

به گزارش ذاکرنیوز، روزنامه «حمایت» در یادداشتی از «محمدحسن قدیری‌ابیانه» درج کرد:

 
  «نیکی هیلی» استوانه‌ای زنگ‌خورده را در سازمان ملل به‌عنوان بدنه یک موشک ایرانی نمایش داد و مدعی شد که کشورمان به قطعنامه 2231 سازمان ملل پایبند نیست و اضافه کرد: «ایران نه‌تنها منطقه را به آتش کشیده، لکن در این آتش می‌دمد»! وی علاوه بر این مهر تأییدی بر مرحله بعدی سیاست‌های آمریکا در ازاء ایران اسلامی زد و مدعی گردید: «دیگر منحصرا بر توافق هسته‌ای تمرکز نخواهیم داشت لکن بر کارهای ثبات‌زدا و برنامه موشکی آن‌ها هم تمرکز می‌کنیم.» 
هنگامی وی مورد اعتراض جای گرفت که چرا یک ماده شیمیایی پرخطر را در سازمان ملل به نمایش گذاشته‌، بعد از مدتی به سخنان دروغ خود و اینکه هیچ ماده شیمیایی در آن قرار نداشته هست، اقرار و از کار خود بیان ندامت و پشیمانی کرد ! 
هنگامی وی مورد اعتراض جای گرفت که چرا یک ماده شیمیایی پرخطر را در سازمان ملل به نمایش گذاشته‌، بعد از مدتی به سخنان دروغ خود و اینکه هیچ ماده شیمیایی در آن قرار نداشته هست، اقرار و از کار خود بیان ندامت و پشیمانی کرد !  اصولاً فریبکاری و دغل‌بازی، تحریف واقعیت‌ها و جهت‌بخشی نادرست به افکار عمومی، قسمتی از سیاست‌های آمریکاست؛ چراکه «هیلی» مدعی هست هیئت‌های تحت دیدگاه سازمان ملل نیز به این ایرانی بودن موشک‌های یمنی‌ها پی برده؛ این در حالی هست که سخنان فریبکارانه نماینده آمریکا حتی از سوی نهادهای رسمی آمریکا و بعضی نهادهای بین‌المللی زیر سؤال رفته هست. به‌عنوان مثال، «فرحان حق»، معاون سخنگوی سازمان ملل متحد، چنین مدعایی را رد و تبیین کرد: «هیچ سبب محکمی که مرجع ساخت این موشک‌ها را مشخص کند، وجود ندارد» یا حتی مقام های وزارت نبرد آمریکا نیز صحت گفته‌های «هیلی»  را رد نموده و تبیین کرده‌اند که سببی برای ایرانی بودن موشک‌ها وجود ندارد.  
  اما چرا وزارت نبرد آمریکا سخنان کاخ سفید و «نیکی هیلی» را تکذیب می‌کند ؟ آیا فرماندهان و مقام های پنتاگون،‌ اشخاص منصفی می باشند و خیر و مصلحت ایران را می‌خواهند یا ملاحظه دیگری دارند ؟ در جواب لازم هست عنوان کرد که این مورد، تنها نمونه‌ای نیست که آمریکایی‌ها به گفتن واقعیت تظاهر کرده‌اند و مورد های ازاین‌دست را در گذشته نیز شاهد بوده‌ایم، زیرا به‌خوبی از پیامد سنگین چنین اکاذیبی بر علیه ایران اسلامی اطلاع دارند. 
بااین‌حال و حتی بعد از عرضه آن گزارش، مقام های کاخ سفید مرتباً مدعا می‌کردند ایران اسلامی، شش تا یک سال آینده، به بمب اتمی دست پیدا می‌کند! در آن مقطع، «جورج بوش»، رئیس‌جمهور آمریکا، «دیک چنی»، معاون وی و نمایندگان افراطیی این کشور درصدد بودند که زمینه فشار بر ایران اسلامی و نبرد با کشورمان را مهیا کنند اما دستگاه‌های معلوماتی، امنیتی و نظامی آمریکا از تجربه شبیه‌سازی یک مانور نظامی در خلیج‌فارس به اسم «میلینیوم چلنج» (چالش هزاره) می‌دانستند که اگر نبردی را با ایران شروع کنند، نه‌تنها به برتری دست نخواهند یافت، لکن سیلی محکمی از قوای نظامی جمهوری اسلامی دریافت خواهند کرد. 
  گفتنی هست مانور «Millennium Challenge» در سال 2002 از سوی نیروهای آمریکایی و باهدف سنجش توان ایران در آب‌های دریایی انجام گرفت و نیروهای فرضی ایران با موشک‌های کروز و قایق‌های کوچک و پرسرعت در ستون‌هایی پرشمار به سمت ناوهای بزرگ آمریکا هجوم کردند. نتیجه های این مانور که دربردارنده تمرین‌های حقیقی و شبیه‌سازی‌های رایانه‌ای بود، آن‌قدر مخرب بود که آمریکایی‌ها را وادار به اتمام مانور قبل از جمع‌بندی پایانی کرد، چراکه شدت ضعف نیروهای آمریکایی درنبرد دریایی با نیروهای ایرانی در روز اول نبرد، باعث گردید کل ناوگان آمریکا در منطقه غرق‌شده و دست کم 20 هزار نفر از نیروهای این کشور نیز جان خود را از دست بدهند. اخیراً نیز کارشناسان حوزه نظامی در آمریکا دوباره اعلام کرد‌ه‌اند که ایران قادر هست حتی ناوهای هواپیمابر پنتاگون در خلیج‌فارس را بهمراه چند هزار پرسنل آن‌ها منهدم و غرق نماید.   بنابراین نه اقدام آن زمان دستگاه‌های معلوماتی – نظامی آمریکا در انکار سخنان مدیران وقت کاخ سفید، به سود ایران اسلامی بود و نه هم‌اکنون که پنتاگون بعضی حقایق را اشاره‌کرده هست، لکن در واقع، سازمان‌های عریض و طویل آمریکا برای محافظت منفعت های خود و اجتناب از نبردی که جز شکست نصیبشان نمی‌کند، به قسمتی از واقعیت‌ها اشاره‌کرده‌اند.

  بنابراین نمایش موخر آمریکا را لازم هست کوششی از پیش شکست‌خورده برای دست‌وپا کردن سرپوشی بر فضاحت‌های منطقه‌ای این کشور و متحدانش، گریز از واقعیت‌ها و تکرار راهبردهای رسوایی بررسی کرد که حاصلی جز اثبات ابهت نظامی و منطقه‌ای ایران اسلامی ندارد. 

منبع : فارس
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir