کد خبر ۴۵۴۴۷۸ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۹
یک وبگاه یمنی:

کودتای صنعاء هجوم های موشکی شدیدتر بر علیه امارات و عربستان را کلید زد

یک وبگاه یمنی شکست کودتای صنعاء را نشانه ارتقای سطح رویارویی جبهه ارتش و کمیته های از سمت مردم یمن با ائتلاف عربی خواند و اعلام کرد که ریاض و ابوظبی در تیررس موشک های بالستیک زیادتری از یمن می باشند.

به گزارش ذاکرنیوز، پایگاه خبری «المتابعات» یمن در گزارشی با عنوان شکست کودتا در یمن ارتقای سطح رویارویی با دشمن سعودی» آورده هست: امروز تماما یاس رسانه‌ها و مقام های عربستان و امارات از چیزی که انتفاضه مبارک صنعاء می‌خواندند، معلوم هست و هر چقدر لبخندهای تصنعی هم بزنند نمی‌توانند احساس تحقیر و شکست خود را از کشوری به کشوری دیگر و از مبحثی به مبحث دیگری مخفی کنند.

نویسنده دنبال کرد: در برابر برتری و موفقیت‌های جبهه دیگر یمن رو به اوج هست و درج ریاض و ابوظبی در معادله جدید نبرد، آخرین توسعه آنان شمرده نمی‌شود و چه بسا این تصمیم از مهمترین نتایج کودتای شکست خورده در دوم دسامبر در صنعاء هست.

« وی از سرمایه‌گذاران خارجی خواست سرمایه‌های خود را از امارات و عربستان بیرون کنند به چه سبب که این دو کشور برای سرمایه‌گذاری ایمن نیست.

الحوثی تاکید کرد که ریاض، ابوظبی و دبی همه هدف مشروع موشک‌های بالستیک یمنی می باشند و هجوم به پایتخت‌های کشورهای عضو ائتلاف جز با توقف نبرد بر علیه ملت یمن متوقف نمی‌شود.

متابعات آورده هست: می‌توان وضع رسانه‌ها و مقام های کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در مورد شکست کودتای علی عبدالله صالح بر علیه انصار الله را زیاد دردناک شرح کرد از انجایی که «انور قرقاش»، وزیر مشاور در امور خارجه امارات آن را انتفاضه مبارک صنعاء نامیده بود.

واکنش‌های سیاسی و رسانه‌ای کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و تبلیغات آنان در مورد آشوب صنعاء و شرح آن به «انقلاب برای برگشت به آغوش کشورهای عربی» صرفا یک چیز را نشان می‌داد و آن هم امیدهای بزرگ سران کشورهای عربی شرکت کننده در تعرض بر علیه یمن به کودتای صنعاء بود.

در این گزارش آمده هست: در واقعیت اتفاقات صنعاء یک نبرد به تمام مفهوم بود و در امتداد نبرد بزرگی هست که ملت یمن در رویارویی با قدرت‌های متجاوز در پیش گرفته هست. سران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در ذهن خود محاسبات بسیاری روی «انتفاضه مبارک صنعاء» کرده بودند و ناموفقی در دستیابی به دستاورد های خوب باعث از دست رفتن یکی از با اهمیت ترین برگه‌های آنان گردید.بنابراین ناظران می‌توانند قدرت یگان موشکی یمن در شلیک مقادیر بسیاری موشک‌های پیاپی و ویرانگر به عمق خاک عربستان و امارات برای ضربه به اغراض سیاست هایی، اقتصادی و حیاتی در تصویر العمل به تخریب نظام مند یمن را گمان کنند و اگر چنین رخدادی روی دهد تصویر العمل محمد بن سلمان ولی عهد سعودی چه خواهد بود؟

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :یمن