آخرین اخبار

کد خبر ۴۵۴۴۴۶ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۶

کودتا در یمن آتش در ابوظبی

راه خارج شدن از باتلاق یمن برای عربستان، انتهاء دادن به لجاجت و تعرض و به رسمیت شناختن استقلال و حاکمیت یمن و سپردن میدان به سمت های یمنی بویژه رأی مردم یمن برای تعیین حکام و تصمیم گیری نسبت به خائنان هست.

به گزارش ذاکرنیوز، اشغال چند مرکز دولتی به دست عده‌ای از نیروهای منسوب به علی عبدالله صالح که با خیانت به دولت انقلابی و انصارالله یمن قصد کودتا را داشتند، بلافاصله از سوی آل‌سعود و ائتلاف عربی متجاوز مورد پشتیبانی جای گرفت و اقدام خائنانه آنها که در اجرا نیز با آتش‌ هوایی متجاوزان همراه بود.

این در حالی بود که با مسدود شدن مسیرهای ورودی به شهر با کوشش قبایل آزاده متحد انصارالله و دیگر نیروهای از سمت مردم، نیروهای نفوذی و خائن به سرعت در محاصره قرار گرفته و وادار به خارج شدن از جایگاه ها دولتی من جمله فرودگاه و تلویزیون دولتی یمن گردیدند و حتی بعضی از جایگاه ها رسانه‌ای مربوط به نیروهای علی عبدالله صالح را نیز از دست دادند.

خنثی شدن کودتا و شکست خائنان اما هیچ‌گاه مورد اقبال رسانه‌های عربی منسوب به آل‌سعود و صهیونیست‌‌ها قرار نگرفت و خبر ها مربوط به آن با سانسور سخت رو به رو گردید تا با محافظت روحیه باقی‌مانده خائنان و حامی های کودتا، بخت سازماندهی دو مرتبه و کارهای فرسایشی را بر علیه انصارالله بالا برده و تقویت کنند.

 

چنین توانی حامل این پیام به متجاوزان و اشغالگران هست که ادامه تعرض و اشغالگری برای آنها پرهزینه بوده و آتش نبرد به درون یمن و خطوط درگیری در بیرون از مرزهای آنها محدود نخواهد بود.

در دستاورد راه خارج شدن از این باتلاق انتهاء دادن به لجاجت و تعرض و به رسمیت شناختن استقلال و حاکمیت یمن و سپردن میدان به طرف‌های یمنی بویژه رأی مردم یمن برای تعیین حکام و تصمیم‌گیری نسبت به خائنان هست.

گفتگوها سیاسی نیز لازم هست به دور از دخالت بیگانگان و با عزم طرف‌های یمنی تنظیم گردد و به اجرا درآید و از تحمیل خواسته‌های خارجی و غیر منطقی به نمایندگان و ناظران بین‌المللی نیز پرهیز گردد تا با عزم ملی یمنی‌ها دولتی‌ ملی تشکیل گردد.

  راه خارج شدن از این وضع خسارت‌بار دست برداشتن از غرور و لجاجت هست.

به نقل از العالم، جنبش انصارالله در تصویر العملی به به کشتن نیل عبدالله صالح اعلام کرد: امارات عبدالله صالح را به چنین انتهاء خجالت آوری دچار کرد.

این جنبش در ادامه اطلاعیه خود آورده هست: هیچ مسئله ای با برادرانمان در کنگره ملی یمن نداریم، لکن مشکل ما با خیانتکاران بود که با دشمن معیت کردندو کنگره ملی یمن شریک ما در شورای سیاسی و در مبارزه با دشمن هست و تقویت مشارکت ها اکثر از پیش لزوم دارد./
 

 

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir