کد خبر ۴۵۴۳۷۴ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۷
وزیر خارجه پاکستان اظهار کرد؛

ضرورت گردش سیاست خارجی پاکستان از ایالات متحده به طرف چین و روسیه

وزیر امور خارجه پاکستان طی سخنانی گفت که وقت دگرگونی سیاست خارجی اسلام آباد از ایالات متحده به طرف روسیه و چین فرا دست یافته هست.

به گزارش ذاکرنیوز به نقل از داون نیوز، «خواجه محمد آصف» وزیر امور خارجه پاکستان طی سخنانی اظهار کرد: سال های بسیاری هست که سیاست خارجی اسلام آباد پیرامون ایالات متحده می چرخد اما حالا وقت دگرگونی سیاست خارجی از واشنگتن به طرف مسکو و شهر پکن فرا دست یافته هست.

وی در ادامه تاکید کرد که دگرگونی جهت سیاست خارجی اسلام آباد در حال حاضر زیاد ضروری و ارزشمند هست.

وزیر امور خارجه پاکستان در ادامه اظهار کرد: چین کشور همسایه ماست و ما مرزهای مشترکی با این کشور داریم و از دیگر سو ارتباطات ما با روسیه نیز توان دارد اکثر از این ترقی یابد.

آ

وی در ادامه تاکید کرد که ایالات متحده بزرگ ترین شریک تجاری پاکستان هست و حالا لزوم ایجاب می کند که ما ارتباطات سیاسی خود با ایالات متحده را به ارتباطات تجاری مبدل کنیم که این مبحث خود موجب خوب تر شدن ارتباطات دوطرفه خواهد گردید.

آ آصف طی سخنانی درباره افغانستان اظهار کرد که اسلام آباد به طور مستمر خواهان ایجاد ثبات و امنیت در افغانستان هست اما ایالات متحده نیز لازم هست این نکته را موردنظر قرار دهد که به ارتباطات خود با پاکستان در سایه ارتباطات با افغانستان نگاه نکند.

وزیر امور خارجه پاکستان اضافه کرد: امنیت در کشورهای همسایه بویژه افغانستان برای ما زیاد ارزشمند و حیاتی هست چرا  که قسمتی از بار نبرد در افغانستان به دوش ماست و اسلام آباد از نبرد در افغانستان صدمات بسیاری را متحمل شده هست.

آ

آ

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir