کد خبر ۴۵۴۳۵۵ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۵
هاآرتص گزارش داد

4 شرط علی عبدالله صالح برای اتحاد با عربستان و امارات/ شکست ریاض و ابوظبی برای دگرگونی رژیم در یمن

روزنامه هاآرتص با اشاره به اینکه طرح عربستان و امارات برای دگرگونی رژیم در یمن باخت، 4 شرط علی عبدالله صالح برای اتحاد با ریاض و ابوطبی را فاش کرد.

2 2 روز پیش علی عبدالله صالح ریاست جمهور سابق این کشور، 2 روز بعد از اینکه تصمیم گرفت با عربستان وارد همکاری گردد کشته گردید. استعفایی که تحت فشارهای عربستان صورت گرفته بود.

این گزارش افزود؛ عربستان سعودی در هر دوی این کشورها نبرد همه جانبه‌ای را برای مبارزه با نفوذ ایران شروع کرده هست اما در هر دو کشور شرایط بر علیه آل سعود هست و شیب آن به ضرر عربستان لغزنده شده هست.

هاآرتص با اشاره به این مسائل اضافه می‌کند؛محمد بن سلمان به ایده محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد امارات از علی عبدالله صالح خواستند که از معیت با حوثیها دست بکشد و با آنان وارد ائتلاف گردد. عبدلله صالح نیز این ایده را بهمراه 4 شرط قبول کرده هست.

این گزارش می‌گوید که عربستان و امارات با این ایده که دربردارنده صرف دیدگاه کردن از منصور هادی نیز بوده، موافقت کرده‌اند و به علی عبدالله صالح چراغ سبز داده تا انقلاب خود را شروع کند.

هاآرتص با اشاره به شکست طرح عربستان و امارات گزارش داده که حوثیها بعد از باخبر شدن از این توطئه تا لحظه های آخر عبدالله صالح را تحت فشار گذاشته تا به آنان پشت نکند و متحد آنان بر جای بماند. 

  این گزارش در انتهاء می‌نویسد که حالا عربستان و امارات هیچ گزینه باارزشی برای ریاست جمهوری در یمن ندارند و گزینه هایشان خوب نیستند. طرح عربستان برای دگرگونی رژیم در یمن شکست خورده و آنان فهمیده‌اند که برای توقف ایران در لبنان و یمن(که دارای نفوذ مستقیم است) نمی‌توانند هرچیزی را دیکته کنند. 

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :یمن