کد خبر ۴۵۴۱۹۸ انتشار : ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۲۷
با اشاره کنایه آمیز به دیپلماسی ناپایدار واشنگتن؛

موگرینی: شماره تلفن ایالات متحده را به ما بدهید!

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک صحبتی مخصوص با اشاره به دیپلماسی بی ثبات و ناپایدار مقام های واشنگتن عنوان کرد: «حال فرصت اروپا هست که بپرسد شماره تلفن ایالات متحده کدام است؟!»

به گزارش ذاکرنیوز به نقل از یورو نیوز، «فدریکا موگرینی» در گفت و گو ای مخصوص با این شبکه در مورد نحوه همکاری اتحادیه اروپا با دولت کنونی ایالات متحده عنوان کرد که «اتحادیه اروپا بطور متحد و در تمامی سطوح با مقام های ایالات متحده صحبت می کند».

وی با اشاره به حرف کنایه آمیز «هنری کسینجر» مشاور پیشین امنیت ملی ایالات متحده در مورد تعدد جایگاه ها تصمیم گیری در اروپا و «درخواست او برای دریافت شماره تلفن اروپا» (یک مرکز واحد تصمیم گیری) عنوان کرد: «اکنون ایالات متحده شماره تلفن اروپا را دراختیار دارد. حال فرصت ماست که بپرسیم: شماره تلفن ایالات متحده کدام است؟!»

حال فرصت ماست که بپرسیم: شماره تلفن ایالات متحده کدام است؟!» فدریکا موگرینی در ادامه اضافه کرد: «ما غالبا با مقام های ایالات متحده صحبت می کنیم و در مورد بخشی از مباحث نیز به مطلوبی درحال همکاری هستیم».

 

موگرینی در ادامه با اشاره به تقلای دولت ترامپ برای لغو این توافق جهانی عنوان کرد: «شما [آمریکا] توان ندارید توافقی را که تاثیرگذار و عملی هست، از درجه ارزش ساقط سازید.

فدریکا موگرینی در مورد آشفتگی کشور کره شمالی بیان داشت که «نخستین بار این اتحادیه اروپا بود که خواستار وضعیت تحریمهای سازمان ملل بر علیه پیونگ یانگ گردید و هر اقدامی از سمت این اتحادیه در سازگاری با سیاستهای ایالات متحده، کره جنوبی، ژاپن، چین و روسیه صورت گرفته است».

 

فدریکا موگرینی در ادامه هدف اروپا از اِعمال فشار اقتصادی و دیپلماتیک بر کشور کره شمالی را دستیابی به یک چاره مسالمت آمیز عنوان کرد!

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir