کد خبر ۴۵۴۰۶۴ انتشار : ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۸

نابودی نفت در همین حوالی

حضور نمایندگان مجلس با مدارک تحصیلی، فقه، تاریخ، معماری، شیعه شناسی در وزارت نفت، جای فارغ التحصیلان رشته های فنی و موردنیاز نفت را گرفته و فردی هم حاضر نیست به درد آنان رسیدگی کند.

به گزارش ذاکرنیوز روزنامه «جوان» در صفحه اقتصادی خود درج کرد:

 
  دانشگاه صنعت‌نفت، دومین دانشگاه کشور از دیدگاه قدمت هست و از دیرباز تا هم حالا وظیفه تربیت نیروهای نفت را برعهده داشته هست. بالاخره و با دقت به شاخصه معدل، فارغ‌التحصیلان به چند گروه تقسیم می‌شوند:
با دقت به آنکه در دفترچه کنکور قید شده اولویت استخدام با فارغ‌التحصیلان این دانشگاه هست اما وزارت نفت در مرحله تازه زیر همه تعهدها خود زده و حق این فارغ‌التحصیلان و دانشجوهای را پایمال کرده هست. فرهیختگانی که از سراسر ایران خود را به آبادان رسانده و در شرایط سخت به تحصیل مشغول بوده‌اند به ابزار چنین امتیازی تصمیم به انتخاب دانشگاه صنعت‌نفت گرفتند اما وزارت نفت به‌طور کلی همه‌چیز را کتمان می‌کند، حتی علی رغم رأی دیوان‌ عدالت اداری که به وزارت نفت تکلیف کرده هست، حق استخدام در مرحله نخست با فارغ‌التحصیلان ممتاز دانشگاه صنعت‌نفت هست. 
  اشخاصی که با پول نفت تعلیم دیده‌اند، از ابزارها نفت هم بهره مند بوده‌اند و تعصبی خاص به صنعت‌نفت دارند و مورد بی‌مهری وزارت نفت قرار گرفته‌اند تا به جای آنان، نمایندگان گذشته و فعلی مجلس، شاگردان دانشگاهی وزیر نفت به استخدام نفت در بیایند آن هم با رشته‌های رنگارنگ. اکثر از 40 نماینده گذشته و فعلی مجلس شورای اسلامی در نفت استخدام شده‌اند، هنگامی در مجلس از وزیر نفت سؤال گردید به چه سبب نمایندگان را استخدام می‌کنید، شنیده گردید که عدم‌استخدام نمایندگان یعنی فساد! وزیر نفت در نشست رأی‌اعتماد خود از استخدام نمایندگان دفاع نمود و چند لحظه بعد داد «احسنت‌ احسنت» نمایندگان شنیده گردید. شاید به همین سبب باشد که اوج انفعال مجلس در نا عدالتیی که به فارغ‌التحصیلان نفتی می‌شود طبیعی شده هست. به هر حال حضور نمایندگان مجلس با مدارک تحصیلی، فقه، تاریخ، معماری، شیعه‌شناسی در وزارت نفت، جای فارغ‌التحصیلان رشته‌های فنی و موردنیاز نفت را گرفته و فردی هم حاضر نیست به درد آنان رسیدگی کند.  
  این اشخاص مبتلا بدشانسی‌های مزمنی شده‌اند، نه نماینده مجلس، نه فرزند نماینده مجلس می باشند، نه افتخار شاگردی وزیر نفت را اکتساب کرده‌اند که اگر یکی از این امتیازهای را داشتند به‌طور قطع در وزارت نفت استخدام می‌شدند. آ 
آ  
  این دانشجوهای و فارغ‌التحصیلان «له» می‌شوند تا دانشگاه صنعت‌نفت یکی از مهم‌ترین نهادهای تعلیمی کشور نابود گردد. وزیر نفت اعتقادی به این دانشگاه ندارد و با تأسیس دانشکده‌های نفتی در کرمانشاه و خوزستان کمر همت به نابود شدن این دانشگاه بسته هست. اگر دلسوزان نفت امروز صدایی در نیاورند، فردا روزی خود قربانی برنامه‌های خاص وزارت نفت می‌شوند. به قول قباد فخیمی عضو هیئت‌مدیره شرکت ملی نفت در دوران پهلوی، برای اضمحلال صنعت‌نفت ایران احتیاجی به بمباران و نبرد نیست، قدر کفایت هست دانشگاه صنعت‌نفت را تعطیل کنند.

وحید حاجی‌پور

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir