کد خبر ۴۵۳۷۸۱ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۴۵

مسؤولیت جاسوس های گفتگوها با کیست؟

مسؤولیت خسارت هایی که از ناحیه جاسوسی از نشست ها گفتگوها برجام بر ملت تحمیل شده بر عهده چه فردی است؟!

به گزارش ذاکرنیوز «امیر استکی» در روزنامه «وطن‌امروز» درج کرد:

صحنه‌هایی که به مدعای سازندگان کلیپ مربوط به تصویر های هست که دری‌اصفهانی از نشست ها هیات ایرانی در گفتگوها برجام ضبط کرده و برای یکی از رابطان یک سرویس جاسوسی خارجی ارسال کرده هست. وی محکوم شده‌اند و حکم محکومیت‌شان از فاز تجدیدنظر نیز سابق هست و این نیز تماما مشخص هست که معلوماتی را از تیم مذاکره‌کننده ایرانی به نحو مخفیانه جمع‌آوری کرده و به بیرون درز داده هست.
اکنون پرسش بنیادی اینجاست: مسؤولیت خسارت‌هایی که از راه این حفره معلوماتی بر ملت تحمیل شده بر عهده چه فردی است؟! مسئله آیا منحصرا با محاکمه و مجازات دری‌اصفهانی قابل انتهاء یافتن است؟! رئیس‌جمهور در چهارمین جلسه خبری خود در دولت اول‌شان در تاریخ 8 شهریور 93 تبیین کردند: «همه مسؤولیت گفتگوها با من هست.» » اکنون و بعد از مشخص شدن این رسوایی بزرگ آیا این درخواست فراوانی هست که از ریاست محترم جمهور دعوت کنیم در این زمینه به طور واضح به ملت جواب دهند؟ البته نه از نوع پاسخ‌هایی که در رسانه ملی هر از گاهی به ملت عرضه می‌دهند و همه کارها را روی غلتک و در حال تکمیل شدن می‌دانند. نه! پاسخگویی و توضیحاتی از جنس دیگر؛ جوابی که ملت را متوجه کند که لامپ آفتاب‌تابان برجام را چه فردی دزدیده و به چه سبب علی رغم آن همه خوشبینی و خرسندی و وعده و وعید تاکنون گرمای آفتاب‌تابان برجام، استخوان تحت فشارهای اقتصادی‌شان را داغ نکرده هست. مسؤولیت میلیاردها دلار پولی که خرج برنامه هسته‌ای ایران گردید و در پشت میز گفتگوها به طرفه‌العینی به ثمن‌بخس با چک بی‌محلی به اسم برجام تاخت زده گردید و جز پوستین وارونه دل‌خوش‌کنکی از آن باقی نماند، با چه فردی است؟ مسؤولیت خون شهید پرویز منشادی، شهید سیدعلی موسوی، شهید رمضان رستمی، شهید پرویز احمدی، شهید عنایت‌الله امینی، شهید علی‌اصغر حسین‌زاده‌احمدی، شهید محمدعلی مهدوی، شهید سیداحمد طیب‌زاده دزفولی، شهید مسعود علیمحمدی، شهید مجید شهریاری، شهید داریوش رضایی‌نژاد و شهید مصطفی احمدی‌روشن با چه فردی است؟ آیا خون این شهدای هسته‌ای از اوائل انقلاب تا هم اکنون با این وضع تقریبا هیچ، به هدر نرفته است؟
مسؤولیت میلیاردها دلار پولی که خرج برنامه هسته‌ای ایران گردید و در پشت میز گفتگوها به طرفه‌العینی به ثمن‌بخس با چک بی‌محلی به اسم برجام تاخت زده گردید و جز پوستین وارونه دل‌خوش‌کنکی از آن باقی نماند، با چه فردی است؟ مسؤولیت خون شهید پرویز منشادی، شهید سیدعلی موسوی، شهید رمضان رستمی، شهید پرویز احمدی، شهید عنایت‌الله امینی، شهید علی‌اصغر حسین‌زاده‌احمدی، شهید محمدعلی مهدوی، شهید سیداحمد طیب‌زاده دزفولی، شهید مسعود علیمحمدی، شهید مجید شهریاری، شهید داریوش رضایی‌نژاد و شهید مصطفی احمدی‌روشن با چه فردی است؟ آیا خون این شهدای هسته‌ای از اوائل انقلاب تا هم اکنون با این وضع تقریبا هیچ، به هدر نرفته است؟ برجام و همه مسائل اطراف و اکنافش مثل میوه‌ای هست که شیرینی و مغز آن از طریق بعضی نوش جان و تفاله‌اش هم تف شده هست. هر چه هست امروز افرادی که مسؤولیت کلیدی در برجام را داشته‌اند و در راس آنها ریاست محترم جمهور هیچ احساس نمی‌کنند که ضروری هست به فردی توضیح بدهند و از دیدگاه آنها اکنون اینگونه گردید که گردید و ما که نمی‌خواستیم اینگونه بشود و در آنالیز پایانی این آمریکاست که بدعهد و خبیث هست. همین چند ماه جلو بود که رئیس‌جمهور کره‌جنوبی به سبب اجراء نفوذ دوست صمیمی‌اش در تصمیماتش مکررا از مردم کره‌جنوبی عذرخواهی و بالاخره هم کناره گیری کرد و به خانه‌اش بازگشت اما اینجا خبری از این حرف‌ها نیست و اینجور مسائل به طور اساسی سوسول‌بازی به حساب می‌آید و هیچ احتیاج نیست به سبب ضرری که جاسوسی یک عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای برای ملت به بار آورده از آنها عذرخواهی کرد. آ آن کارها به هنگام خود و به اندازه قدر کفایت و بل اکثر از اندازه قدر کفایت انجام شده هست و اکنون که همه عکس‌های یادگاری‌شان با برجام را گرفته‌اند و خبر خیلی خاصی از آن همه باغ سیب و گلابی و آفتاب‌تابان و  گشایش‌های خارجی در عرصه‌های پولی و سرمایه‌گذاری نشده هست، مته به خشخاش گذاشتن کار عنودان و منتقدان مستحق قعر جهنم می باشد.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir