کد خبر ۴۵۳۰۰۶ انتشار : ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۴۶

رشادت یمنی ها و دوگانه تحریم تهاجم

مقایسه تطبیقی جنایات آل سعود در یمن و جنایات صهیونیست ها در نوار غزه مفهوم و مفهوم عمیقی را در بر دارد. این قیاس تطبیقی، هم در راستای «پیوند استراتژیک و امنیتی ریاض - تل آویو» و هم در حوزه «تاکتیک های جنگ بر علیه مردم غزه و یمن» تبلوریافته هست.

به گزارش ذاکرنیوز روزنامه «حمایت» در یادداشتی از «سیدجعفر قنادباشی» درج کرد:

اکثر از دو سال و نیم از هجوم ائتلاف عربستان بر علیه مردم مظلوم یمن می‌گذرد و ثمره این هجوم سبعانه، چیزی جز قحطی، بیماری و ویرانی زیرساخت‌های این کشور نبوده هست. در این میان، هرروز فجایع تازه‌ای به دست آل‌سعود در یمن رخ می‌دهد و در کنار آمار بالای کشته‌ها و مجروحین که چیزی حدود 35 هزار نفر از طریق «مرکز حقوق و پیشرفت یمن» گزارش‌شده، برپایه گزارش موخر ارگان ملت های این کشور در فراروی بزرگ‌ترین قحطی جهان قرار دارد؛ به‌نحوی‌که حدود 7 میلیون نفر با مخاطره قحطی روبه‌رو می باشند و 900 هزار نفر نیز به وبا دچار شده‌اند.
1. پس از سپری شدن اکثر از 30 ماه از نبرد بر علیه یمن، هجوم موشکی نیروهای یمنی به فرودگاه «خالد بن عبدالعزیز» علت گردید ریاض محاصره یمن را سخت‌تر و تمام گذرگاه‌های زمینی، دریایی و هوایی را بر روی یمن ببندد.
وضعیت یمن در شرطها کنونی، زیاد اسف‌بار هست و اسف‌بارتر آنکه کشورهای ادعا کننده حقوق بشر و افرادی که مدعا می‌کنند حتی از تضییع حقوق حیوانات هم نمی‌توانند چشم‌پوشی کنند، تأمین‌کننده سلاح‌های مرگبار و کشتارجمعی عربستان می باشند.
 
2.
3.
  قیاس تطبیقی جنایات آل سعود در یمن و جنایات صهیونیست‌ها در نوار غزه مفهوم و مفهوم عمیقی را در بر دارد.
4. این قیاس تطبیقی، هم در راستای «پیوند استراتژیک و امنیتی ریاض - تل‌آویو» و هم در حوزه‌ «تاکتیک‌های نبرد بر علیه مردم غزه و یمن» تبلوریافته هست. «
باوجود ظرفیت بالای ویرانی‌ها، کشتارها و جنایات رژیم کودک‌کش سعودی ولی کفه تغییرات یمن به سود ارتش، کمیته‌های از جانب مردم، انصارالله و حوثی‌ها پر وزنی می‌کند. «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان پیش‌بینی می‌کرد با به راه انداختن نبردی برق‌آسا بر علیه یمن، می‌تواند طی چند روز، کار را یکسره کند ولی برخلاف خیال‌پردازی‌های وی، نبرد به‌صورت فرسایشی سود و ثابت گردید که سران متوهم ریاض از وضعیت یمن و قدرت مردم این کشور در پیوستهی و اداره نبرد آگاهی ندارند.
اصابت موشک بالستیک ارتش و نیروهای از جانب مردم یمن به فرودگاه ریاض، از یک‌سو حاکی پیشرفت بی‌نظیر و سیاست هایی ارتش و کمیته‌های از جانب مردم یمن هست و از سوی دیگر، آثار سیاسی، پیام‌های نظامی هجوم موشکی و عکس‌العمل دیوانه‌وار ریاض پس‌ازاین هجوم، نشان‌دهنده تنگنای سیاسی رهبران عربستان هست.
اشتباهی سیاست هایی عربستان این بوده و هست که تصور می‌کند قادر هست با دوگانه «تحریم – تهاجم»، مردم این کشور را به‌زانو درآورد، درحالی‌که یمنی‌ها ثابت کرد‌ه‌اند برنده این نبرد نامتقارن می باشند. در شرطهای که وضعیت درونی عربستان درنتیجه دستگیری شماری از شاهزادگان به اتهام فساد پولی آشفتگیی هست، نیروهای یمنی، خوب ترین بکارگیری را از این مجال به عمل آوردند، عربستان را هدف قرار داده و ضربه‌ای کاری بر پیکر متزلزل پادشاهی سعودی وارد کردند.
5.
در جبهه نخست، پس‌ازاینکه نیروهای یمنی از مسیر مرزهای جنوبی، هجوم ها موفقی را صورت دادند، با هجوم موشکی به ریاض، عربستان وادار گردید در مقابل این هجوم ها از شهرهای خود دفاع کند. در جبهه دوم، عربستان با فشار افکار عمومی جهان برای انتهاء دادن به توحش خود در یمن روبه‌رو هست و آش جنایات سعودی‌ها آن‌قدر شور شده که حتی گفته می‌شود ایالات متحده برای محافظت موقعیت و منفعت های مشترک خود با عربستان، از این کشور خواسته تا از شدت محاصره بکاهد؛ در غیراین‌صورت، قصر سفید ضروری هست برای پشتیبانی از آل سعود، زیادتر تکاپو کند.

هزینه‌های هنگفتی که عربستان در این نبرد متحمل شده، کمر‌شکن‌تر از آن هست که سعودی‌ها از عهده جبران آن در کوتاه‌مدت برآیند.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :یمن