کد خبر ۴۵۲۸۵۸ انتشار : ۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۹
#سعید_رضوی

بازگشت حریری و ناکامی غربگرایان ایرانی

بی ثبات و ناامن سازی محیط داخلی لبنان، فضاسازی برای حمله نظامی رژیم صهیونیستی به لبنان، هزینه سازی و افزایش فشارها علیه ایران در منطقه، بهره گیری از بهت حاصل شده در افکار عمومی برای سرکوب مخالفان محمد بن سلمان در دربار سعودی و ایجاد #ترس_بزرگ از تهدیدات سعودی ها و صهیونیست ها در افکار عمومی جامعه ایران از مهم ترین اهداف پروژه استعفای سعد حریری بود

به گزارش سرویس سیاسی ذاکرنیوز، 13 آبان ماه 1396، #سعد_حریری با قرائت بیانیه ای ضد ایرانی از عربستان، استعفای خود را از نخست وزیری لبنان اعلام کرد. کشورهای غرب آسیا از استعفای حریری در خاک عربستان شوکه شدند. امری که مطلوب طراحان این استعفا بود. بی ثبات و ناامن سازی محیط داخلی لبنان، فضاسازی برای حمله نظامی رژیم صهیونیستی به لبنان، هزینه سازی و افزایش فشارها علیه ایران در منطقه، بهره گیری از بهت حاصل شده در افکار عمومی برای سرکوب مخالفان محمد بن سلمان در دربار سعودی و ایجاد #ترس_بزرگ از تهدیدات سعودی ها و صهیونیست ها در افکار عمومی جامعه ایران از مهم ترین اهداف پروژه استعفای سعد حریری بود. اما در عمل با درایت #سید_حسن_نصرالله و مسئولان لبنانی و سرخوردگی بدنه اجتماعی سعد حریری از رفتار عربستان، در داخل لبنان هیچ گونه تنشی رخ نداده و خلاف خواست طراحان پروژه استعفای حریری برای طغیان افکارعمومی لبنان علیه حزب الله، مردم این کشور از رفتار سعودی ها خشمگین شدند. رژیم صهیونیستی نیز با مشاهده ثبات و آرامش جامعه لبنان و توان بالای بازدارندگی حزب الله به درخواست های سعودی برای حمله به لبنان، پاسخ منفی می دهد.
 با گذشت زمان و اعتراض گسترده لبنانی ها و مواجه شدن سعودی ها با پیامدهای اقدام غیرقانونی و خلاف موازین بین المللی خویش در نگهداری غیر قانونی و فشار علیه سعد حریری مواجه شده، عربستان دچار چالش می شود. در نهایت با ورود مستقیم فرانسه، صحنه برای فرار سعودی ها تنظیم می شود. عاقبت حریری در 1 آذرماه 1396 به لبنان بازگشته و استعفای خود را تعلیق می کند. این رویداد می تواند نشانه ای از عملیاتی شدن طراحی های جدید غربی ها و سعودی ها علیه حزب الله با محوریت سعد حریری در داخل لبنان تلقی شود. اما در سطح کلان بازگشت سعد حریری به لبنان به معنای شکست طراحی هیستریک سعودی ها علیه مقاومت در منطقه است.
 باید به انتظار رویدادها و شواهد برای روشن شدن طراحی جدید محور غربی-عبری-عربی علیه مقاومت ماند. همچنین باید منتظر سوژه های جدید #غربگرایان برای ترساندن مردم از جنگ ها و تهدیدات موهوم بود. غربگرایان استعفای سعد حریری را به قریب الوقوع بودن جنگ علیه ایران تفسیر می نمودند. اکنون با سوختن این سوژه ها، رسانه های غربگرایان با چه سوژه ای مردم را از جنگی موهوم خواهند ترساند؟

 
 
 

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir