کد خبر ۴۵۲۷۳۶ انتشار : ۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۶
#نورالدین_حداد

نقشه خاورمیانه جدید ، این بار با طراحی ایران

تحقق وعده ی صادق سرلشکر #قاسم_سلیمانی و نجات بشریت از خطرناک ترین گروه تروریستی قرن اخیر یکی دیگر از افتخارات بزرگ نظام جمهوری اسلامی ایران است، وعده ای که پیشتر بر اساس عمق راهبرد خردمندانه رهبری (دام ظله) تعیین شده بود

به گزارش ذاکرنیوز، تحقق وعده ی صادق سرلشکر #قاسم_سلیمانی و نجات بشریت از خطرناک ترین گروه تروریستی قرن اخیر یکی دیگر از افتخارات بزرگ نظام جمهوری اسلامی ایران است، وعده ای که  پیشتر بر اساس عمق راهبرد خردمندانه رهبری (دام ظله) تعیین شده بود. با آزاد سازی #بوکمال از سلطه نیروهای نظامی داعش عملاً این گروه تکفیری از منظر سازمان یکپارچه نظامی از هم فرو پاشید و دیگر قدرت تجمیع در سرزمین های اسلامی را نخواهد داشت. اما نکته مهم در بررسی دوران #پسا_داعش آن است که ایران و دیگر کشورهای همسایه چه راهبردهایی را نسبت به وضعیت خاورمیانه باید لحاظ کنند. پس از سر خوردگی بزرگ حامیان داعش در جریان غربی–عبری–عربی و همچنین شکست #پلان_الف دوران پسا داعش با توجه به توقف فتنه ی تجزیه عراق به دست #مسعود_بارزانی و طراحان صهیونیست نقشه نا امن سازی مرزهای ایران، چند نکته زیر به عنوان راهبردهای جدید جبهه مقاومت باید در نظر گرفته شود:

 نخست آن که در زمان بسیار کوتاه، وضعیت سیاسی کشور سوریه باید به انسجام دوران قبل از حضور داعش و نیروهای متخاصم بازگردد. نیروهای مخالف دولت قانونی سوریه در هفته گذشته دیدارهای مشترکی با سران سعودی در ریاض داشته و به نظر می رسد که این نیروها به دنبال یکپارچگی بیشتر و حتی آغاز راهبرد نظامی جدیدی در سوریه هستند. در نهایت دو راهبرد «گفتگوی سیاسی» که در نشست #سوچی آغاز شده است و مسئله ی «مقاومت نظامی» با توجه به تجمیع نیروهای تکفیری در ادلب و همچنین احتمال ورود نیروهای کرد مستقر در شرق فرات باید به صورت موازی به پیش بروند تا هرچه زودتر عادی سازی اوضاع سوریه محقق شود.
 
  آرمان آزادسازی فلسطین اشغالی باید به اولویت اول منطقه ای باز گردد. طرح داعش سازی #دولت_اوباما قطعاً با وجود راهبرد کمرنگ کردن مسئله ی فلسطین و تسریع صلح اعراب و رژیم صهیونیستی کلید خورد، اما امروز به فرجام نهایی خود نرسید. لذا در دو موضع سیاسی  و نظامی مسئله رهایی #قدس_شریف می تواند انسجام بیشتر کشورهای اسلامی را در برابر یک دشمن مشترک ایجاد نماید.

 نیروهای #جبهه_مقاومت باید به دنبال سازماندهی بیشتر و تقویت استحکامات در شریان های مهم ژئوپولوتیک منطقه ای باشند. با توجه به مداخلات شاهزاده عربستانی در اوضاع سیاسی لبنان، بیم آن می رود که فتنه جدیدی این بار با سرکردگی عربستان سعودی در لبنان و فلسطین آغاز گردد. حضور یکی از خبرنگاران مطرح رژیم صهیونیستی در صحن #مسجد_النبی عمق فاجعه ی پیوند سعودی و صهیونیستی در برابر آرمان های حقیقی مقاومت را به صورت استعاره ای نشان داده است.

 جمهوری اسلامی ایران با ادامه راهبرد کناره گیری و نظاره کردن به بازی جدید #دولت_ترامپ در تهیج منطقه ای کشورهای همسایه می تواند این فتنه را در دوران پسا داعش خنثی نماید. با این شرط که اوضاع سیاسی سوریه در وضعیت پایدار باشد و همچنین رصد دقیق و ویژه ای نسبت به حضور برخی نیروهای سیاسی و حتی اقتصادی عراق (دیدار تجار معروف عراق با محمد بن سلمان در هفته گذشته) در عربستان را آغاز نماید. عربستان سعودی در دوران پسا داعش قطعاً به دنبال بی ثباتی سیاسی در کشورهای هم پیمان با ایران است.

 
 
 

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
اخبار مرتبط :