کد خبر ۴۵۲۴۵۸ انتشار : ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۹
یادداشت/ سردار نجات

حضور رهبری با لباس تبدیل در جمع مردم بم

یک ماه از زلزله بم نگذشته بود که رهبری دوباره برای اطلاع از توسعه کار ابتدا یک هیات به آنجا فرستادند و بعد مجددا خودشان به آنجا رفتند تا از توسعه کار و بازسازی منطقه های زلزله زده بازدید کنند. شاید چندین ماه بعد در عزیمت استانی به کرمان مجددا بم را در فرمان کارشان قرار دادند و از آنجا بازدید طولانیی کردند.

به گزارش ذاکرنیوز، سردار حسین رهایی ریاست زمان تیم مراقبت مقام معظم رهبری طی یادداشتی در روزنامه فرهیختگان درج کرد: دغدغه کلیدی مقام معظم رهبری در اداره کشور همواره مردم بوده‌اند. تمام اینها نشان می‌دهد که دغدغه کلیدی وی مشکلات مردم هست. پای کلیدی توصیه‌های وی به مدیران همواره مساله رسیدگی به مردم بوده هست.

در طول ریاست‌جمهوری تا رهبری هیچ‌گاه وی برنامه بازدید از خانواده شهدا یا دیدار منظم با آنان را از فرمان کارشان بیرون نکردند، زیرا احساس می‌کردند که اینها خانواده مردانی می باشند که تمام هستی خود را فدای انقلاب کردند و حال رهبری وظیفه دارد که از آنان بازدید کند.

در قضیه زلزله بم که شمار فراوانی جان‌باخته و زخمی داشت حدود دو تا سه روز از زلزله نگذشته بود که از ما خواستند تند به بم برویم. البته زیرا مقدمات مهیا نبود از وی خواستیم که یک روز با دیرکرد بروند اما وی تند به آنجا رفته و از تمام منطقه های زلزله‌زده بازدید کردند و بعد هم یک نشست با مدیران لشکری و کشوری گذاشتند و تذکرات ضروری و ارزش مبحث در ارتباط با زلزله را اظهار کردند.

شاید یک‌ماه از آن زلزله نگذشته بود که دوباره برای اطلاع از توسعه کار ابتدا یک هیات به آنجا فرستادند و بعد مجددا خودشان به آنجا رفتند تا از توسعه کار و بازسازی منطقه های زلزله‌زده بازدید کنند. شاید چندین ماه بعد در عزیمت استانی به کرمان مجددا بم را در فرمان کارشان قرار دادند و از آنجا بازدید طولانیی کردند. این نشان می‌دهد که مشکلات مردم دغدغه کلیدی وی بود.

در عزیمتی که دو روز بعد از زلزله بم به آنجا داشتند حتی به چادرهای مستقر کردن موقت مردم به‌صورت ناشناس سر زدند و از نانی که برای خوراک مردم آورده شده بود، تناول کردند تا نگاه کنند که چه نانی به دست مردم می‌رسد و چه کیفیتی دارد.

 

.. وی روز گذشته به آنجا تشریف بردند. به عقیده من حضور رهبری حتما برای مردم آنجا از جنبه روحی و روانی برکات فراوانی دارد. اولا با پیوند و علقه و دلبستگی که بین مردم و رهبری وجود دارد، حضور وی تحمل بار پر وزن فاجعه را ساده خواهد کرد و خود رهبری هم فرمودند که فاجعه دشواری به مردم وارد شده هست. ثالثا با دقت به خواسته های که رهبر معظم انقلاب روز گذشته در نشست های که با مدیران داشتند، مطرح نمودند و ارزش مبحث بر مدیران کشوری و لشکری مشخص‌تر گردید و این موجب می‌شود که آنان برنامه جدی‌تری برای آن برخوردار باشند و خواسته ها مقام معظم رهبری در سرعت خدمت‌رسانی و مستقر کردن موقت و مدام مردم موثر می باشد. وی در روند زلزله بم برای اینکه بتوانند راحت‌تر به تمام جاهای شهر سر بزنند و ازدحام مردم مانع از رسیدگی خوب وی نشود، اولا هیچ‌یک از مدیران را هنگام بازدید باخبر نکردند و ثانیا با لباس تبدیل به آنجا رفتند و بدون عمامه و با کلاهی خاص در آنجا حاضر گردیدند و به چادرهای متفاوت می‌رفتند. حدود 70 تا 80 درصد مردم داخل چادرها با وی سخن کردند و زیرا مقام معظم رهبری را با این قیافه ندیده بودند، اصلا متوجه نشدند که وی رهبری می باشند.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir