کد خبر ۴۵۱۵۶۱ انتشار : ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۱
معاون فرماندار شادگان خبر داد:

تشکیل کمیته مدیریت توزیع آب در شادگان و شهرستانهای حوزه مارون

معاون فرماندار شادگان گفت: بر اساس مصوبه مدیریت بحران استان، کمیته مدیریت توزیع آب در شهرستان شادگان تشکیل شد و این کمیته در کلیه شهرستان های حوزه مارون نیز تشکیل می شود .

خوزستان-ذاکرنیوز: نعمت اله آلبوغبیش با اعلام این خبر افزود: بر اساس مصوبه مدیریت بحران استان خوزستات این کمینه در هفته جاری در کلیه شهرستان های حوزه مارون به منظور توزیع عادلانه آب کشاورزی موجود تشکیل جلسه می دهد.

وی با ارائه گزارشی از وضعیت آب موجود در سد مارون و برنامه ریزی انجام شده برای رهاسازی آب کشتهای پاییزه و ابراز امیدواری از تامین آب مورد نیاز کشاورزان شادگان اظهار داشت: علیرغم گذشت شش روز از زمان رهاسازی آب از سد مارون و سد تنظیمی رامشیر، هنوز کشاورزان این شهرستان بدلیل شوری بیش از حد آب راکد شده و دبی بسیار پایین رودخانه نتوانستند مزارع کشت شده خود را آبیاری کنند.

آلبوغبیش با تاکید بر لزوم مدیریت آب رها سازی شده و توزیع عادلانه ان توسط سازمان آب و برق خوزستان و کنترل شهرستان های بالادست به منظور خودداری از برداشت آب بیش از سهمیه تعیین شده را خواستار شد. 

معاون فرماندار شادگان در ادامه  تامین آب حوزه جراحی را ضرورتی انکار ناپذیر عنوان کرد و یادآور شد: مدیریت بحران استان، سازمان آب و برق خوزستان و فرمانداران شهرستان های بالادست باید نهایت تلاش و همکاری لازم در جهت تامین آب شهرستان شادگان را معمول نمایند.

وی در پایان اعضای کمیته مدیریت توزیع آب در شهرستان های حوزه مارون را شامل جهاد کشاورزی،  امور آب، نظام صنفی، برق و نیروی انتظامی عنوان کرد.

خبرنگار / ناصر حکیمی

انتشاردهنده / علی ارشدنیا

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir