آخرین اخبار

کد خبر ۴۵۱۵۲۱ انتشار : ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۸
مدیرعامل ارگان بیمه سلامت؛

۳۲میلیون بیمه شده رایگان ضروری هست پول بدهند/حساب محرومان جداست

مدیرعامل ارگان بیمه تندرستی ایران عنوان کرد: ۳۲ میلیون نفری که وسع پولی دارند ضروری هست در پرداخت حق بیمه با ارگان بیمه تندرستی همکاری کنند.

به گزارش ذاکرنیوز، طاهر موهبتی در مورد مشکلات پیش روی ارگان بیمه تندرستی، اظهارداشت: اگر از من سئوال گردد که بزرگترین دغدغه و چالش جدی ارگان بیمه تندرستی چیست می گویم ۳۲ میلیون بیمه شده ای که به نحو رایگان بیمه شده اند.

وی اضافه کرد: ۴۰ میلیون نفر تحت پوشش بیمه تندرستی می باشند که از این شمار و به جز اشخاص تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که ضروری هست بیمه آنان رایگان باشد، ۳۲ میلیون نفر دیگر در کشور به نحو رایگان بیمه شده و سالانه ۱۷ هزار میلیارد تومان بار پولی برای ارگان احداث کرده اند.

 

موهبتی دنبال کرد: این اندیشه که ۸۰ درصد از بیمه شدگان ما بیمه شده رایگان باشند از انجایی که می موفق شدند با پرداخت ۴۰ هزار تومان سرانه تمام بیمه، کل این پول را بپردازند تا دولت این پول را در جای دیگری و برای ارتقای خدمت بیمه ای خرج کند.

وی اضافه کرد: در فعلی ماهیانه برای هر بیمه شده ۴۰ هزار تومان خرج می کنیم، از انجایی که طبیعی هست زمانی فردی بیمه می گردد او ضروری هست برای پوشش بیمه ای که ثبت نام می کند، دست کم نصف این خرج را پرداخت کند و به فرض اینکه این فرد بیمه تمام را هم پرداخت کرده باشد، سالانه ۴۸۰ هزار تومان می گردد.

موهبتی تاکید کرد: البته قطعا معتقدیم محرومین و اشخاص نیازمند قطعا ضروری هست از بیمه رایگان بهره مند باشند ولی آن هایی که قدرت پولی پرداخت حق بیمه را دارند قطعا ضروری هست همکاری کنند و ضروری هست فرآیندهایی را احداث کنیم تا فردی که توان دارد مشارکت  کند در پرداخت حق بیمه به هر میزانی که توان دارد همکاری کند و تنها کسانی به نحو رایگان بیمه باشند که واقعا قدرت پرداخت ماهیانه ۲۰ هزارتومان را ندارند چراکه ۵۰ درصد خرج ۴۰ هزارتومانی بیمه را دولت می دهد ولی ۲۰ هزار تومان امروز پول یک ساندویچ هست و بعید هست فردی از جمعیت این ۳۲ میلیون نفر نتواند این مبلغ را به نحو ماهانه پرداخت کند.

لذا یا ضروری هست صندوق بیمه خود را عوض کند و یا اگر قصد دارد به تمامی جایگاه ها معالجهی کشور مراجعه کند ضروری هست در پرداخت حق بیمه همکاری کند.

موهبتی اهتمام کرد: ما حق بیمه فردی که ندارد و تحت پوشش کمیته امداد و یا بهزیستی هست و یا روستاییان و یا کارکنان دولت را پرداخت می کنیم ولی واقعا ادامه و اداره چنین خرج ای در ارگان های بیمه ای ورشکستگی را برای ارگان های بیمه ای به دنبال دارد چراکه مدل صندوق ها به نوع ای هست که اگر نگهدارى نشود بعد از دورانی به ورشکستگی می رسند و اگر توجه قدر کفایت نکنیم دستخوش می گردیم.

 

 

 

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir