کد خبر ۴۵۱۴۸۲ انتشار : ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۱۲
محمد ایمانی

استراگیجی گاو دوشان!

25 میلیون زیارت کننده شیعه و سنی و مسیحی و...، با راهپیمایی بزرگ اربعین، جنازه داعش که نه، هیمنه آل سعود و حامیان عبری و عربی آن را زیر پا گذاشتند.

به گزارش ذاکرنیوز روزنامه «کیهان» در سرمقاله شماره امروز خود به قلم «محمد ایمانی» درج کرد:

می‌توان اظهار کرد امروز بر سر پیچ بزرگ تاریخ، با آلودگی بعضی روشنفکران و سیاستمداران و اصحاب رسانه به آفت بدفهمی یا کژ‌نمایی و انعکاس وارونه مسائل ارزشمند ملی یا بین‌المللی دست به‌گریبانیم. طرف و سوی توسعه و اقتدار ما یا عقب رفت و دستخوش تهدیدها شدن را همین آگاهی تعیین می‌کند و کفایت سیاستمداران و صلاحیت آنها در تعیین مصالح ملی را من جمله ضروری هست در همین مسئله سنجید.
1-
2- آ موقعیت‌هایی که آدم به ظاهرعاقل و زیرک، نامطلوب محاسبه می‌کند و عقل قربانی می‌شود، کم نیست. بیشترین قتلگاه‌های عقل زیر بارقه طمع‌هاست.
3- « «غیر» در موضع دشمنی مبتلا بزرگ‌نمایی می‌شود، از انجایی که توانمندی‌های «خودی» مورد تحقیر و تخفیف و سرزنش قرار می‌گیرد.
4- 4- خطبه 215 نهج‌البلاغه (برخی نسخه‌ها 224) از جهات متفاوت، خطبه حیرت هست. من جمله اینکه ما را دلالت می‌کند به اینکه آدم در اثرسبک زندگانی خود خواسته، مبتلا جن زدگی (شیطان زدگی) می‌شود. .. .. .. آ..
5- عملکرد و عایدی این طیف روز به روز برای مردم نامفهوم‌تر می‌شود... لذا مشتاقند دائم مسئله بتراشند و دوقطبی‌های عقل‌سوزی مثل نبرد و صلح، دولت قبل و دولت حال حاضر و.
6-
7- تا اینجایش با آگاهیی که از خباثت بعضی از مدیران آن کانال‌ها و شبکه‌های مجازی سراغ داریم، قابل درک(!) هست ولی مقارن شنیدیم معاون اول رئیس‌جمهور بی‌هیچ ارزیابی صحیحی مدعا می‌کند «بیشتر خانه‌های تخریب شده در استان کرمانشاه مربوط به خانه مهر است»! این در حالی هست که اگرادعای آقای جهانگیری صحیح هم بود، رونمایی 5371 واحد خانه مهر دراستان کرمانشاه در تاریخ 19 بهمن 1394 از طریق مدیران دولت یازدهم شکل گرفته و طبعا آنها ضروری هست پاسخگوی تضمین و تایید تندرستی ساختمان‌ها باشند. 7- خبر ارزشمند منطقه کدام است؟ ظاهرا رژیم عربستان برای حزب‌الله لبنان خط و نشان می‌کشد و یمنی‌ها را تهدید می‌کند. مقامات اروپایی نسبت به موشک‌های ایرانی ابراز نگرانی می‌کنند. چنین تعبیر یا القا می‌شود که دشمنان کانون پایداری از موضع قدرت می‌خواهند نبرد افروزی کنند و لذا ضروری هست منفعل بود. کاوش دشمنی‌های دشمن عمل صحیحی هست که اتفاقا در این چند سال مورد غفلت بعضی دولتمردان یا رسانه‌های غربگرا قرار گرفته؛ ولی بزرگ‌نمایی تهدیدها و ضعیف پنداری یا ضعیف‌نمایی جبهه خودی، مبحث متمایزی هست. ولی آیا خبر ارزشمند، همین پارس کردن آل‌سعود یا بعضی مقامات غربی هست که ضروری هست برجسته شود؟
8- کار به محلی می‌رسد که اگر تا روز گذشته در مقابل ایالات متحده ابراز ضعف می‌کردند و می‌گفتند در پنج دقیقه می‌توانند تمام توان دفاعی ما را نابود کنند، اکنون از عربستان «پیزوری» هیولا می‌تراشند و جبهه درونی را به علت آل‌سعود تخطئه می‌کنند. ولی آیا خبر ارزشمند، همین پارس کردن آل‌سعود یا بعضی مقامات غربی هست که ضروری هست برجسته شود؟ 8- خبر ارزشمند این هست: هیولای رعب‌انگیز حکومت داعش، همین هفته‌ها صحیح پیش چشم سازندگان آن نابود گردید. خبر بزرگ این روزها، شکستن کمر داعش و راهپیمایی توام با اقتدار و امنیت و آرامش اربعین حسینی هست...، وهابیت و سلطنت سعودی می‌خواستند داعش، درکنار پیشروی سرطانی، اماکن مقدس را منهدم کند ولی همین روزها 25 میلیون زیارت کننده شیعه و سنی و مسیحی و. آ، با راهپیمایی بزرگ اربعین، جنازه داعش که نه، هیمنه آل‌سعود و حامیان عبری و عربی آن را زیر پا گذاشتند. ارائه حقارت آل‌سعود از این روشن‌تر عربستانی که در مقابل نورس‌ترین شاخه پایداری در یمن گرامی تحقیر گردید، چه نادرستی می‌تواند در مقابل فرزند برومند و برنای پایداری در لبنان بکند؟
9- آیا این اتفاق در نبردی که کیسینجر و یعلون (وزیر نبرد اسرائیل) از آن به عنوان «جنگ بین المللی سوم» یاد می‌کردند، اتفاق کوچکی است؟ دو سال پیش که فتنه داعش به موازات لشکرکشی به بحرین و سپس هجوم به یمن مسیر افتاد، خاندان سعودی هرچه سبعیت در چنته داشتند، مستقیما یا نیابتی رو کردند ولی اکنون از انجایی که تقریبا هیچ گزینه تازهی ندارند، ریاض هدف موشک‌های نقطه خانم پایداری یمن قرار می‌گیرد. ارائه حقارت آل‌سعود از این روشن‌تر عربستانی که در مقابل نورس‌ترین شاخه پایداری در یمن گرامی تحقیر گردید، چه نادرستی می‌تواند در مقابل فرزند برومند و برنای پایداری در لبنان بکند؟ 9- تحلیلگرانی که نادرست بسیاری رژیم سعودی را برجسته کردند، جای دوری نروند. قدر کفایت هست گزارش شبکه دولتی BBC را (به عنوان دولت پایه‌گذار وهابیت و سلطنت آل‌سعود) مطالعه کنند که تاکید می‌کند «راننده لبنانی از ولیعهد عربستان سعودی با عبارت یا عیب‌الشوم (ای لکه ننگ) و طفل مجنون خطاب می‌کرد. این نمونه‌ای از احساس بسیاری از لبنانی‌ها نسبت به عربستان سعودی هست، فارغ از اینکه طرفدار کدام روند سیاسی باشند یا از چه مذهبی پیروی کنند. دیگر برای تمامی قطعی شده که نخست‌‌‌وزیرشان در دست سعودی‌ها اسیر هست. آ
در این نقشه قرار بود طرفداران سعد حریری مثل 13 سال پیش به خیابان‌ها بریزند و بر علیه مداخله ایران و سلطه حزب‌الله بشورانند، ولی نه‌تنها چنین خیزی مسیر نیفتاد، لکن روند سیاسی مستقبل که سعد حریری در رأس آن واقع هست و اکثریت اهل سنت لبنان را نمایندگی می‌کند، با جریان‌های سیاسی رد کننده عربستان سعودی هم‌صدا گردید... این روند با اینکه به طور مستمر پایگاه سعودی‌ها در لبنان بود، اکنون در بدنه و قسمت عمده‌ای از رهبری‌اش ، نشانه‌های دلسردی از عربستان از خود نشان می‌دهد.
10- دستاورد فراخواندن حریری به ریاض و اظهار کناره گیریی او، دلزدگی دوستان عربستان در لبنان بوده و قوی کردن جایگاه حزب‌الله، تا آنجا که هم آنهای که در مراسم سوگواری اربعین شرکت جستند برای سیدحسن نصرالله ندای لبیک سر دادند و هم جوانانی که در عشرتکده با آواز خواننده رقصیدند که می‌خواند؛ اذا ما بترده السعودیه بالقوه، بیجیبه السید (اگر عربستان به زودی حریری را برنگرداند، سید او را برمی‌گرداند)». 10- امام خمینی(ره) می‌فرمود «خط این بود که اصلاً ایالات متحده منسی (فراموش) بشود. یک دسته شوروی را طرح می‌کردند تا ایالات متحده منسی بشود». به نظر می‌رسد اکنون کسانی برآنند که اولا با بزرگ‌نمایی بعضی خبر ها، بدعهدی‌های ایالات متحده (کدخدایی که رکن برجام بود) را عادی‌سازی کنند؛ از انجایی که خسارت‌های برجام را همان طور می‌پردازیم. ثانیا به علت همین بدعهدی، ملت ما را محتاج بعضی دولت‌های اروپایی که به طور مستمر جانب دشمنان ما را می‌گیرند، ارائه دهند.
11- و ثالثا با برجسته سازی هارت و هورت رژیم آشفته حال سعودی، مدیران را از معبر گشایی نبابتی و نفوذ خزنده بعضی دولت‌های اروپایی که به وسیله بعضی قرار‌و‌مدار‌های مخفی در روند هست، غافل کنند. ولی مرض فلان عضو حزب کارگزاران یا روزنامه و دیپلمات چیست؟
12- مسئله غرب در مورد موشک‌های کانون پایداری از ایران تا یمن و لبنان این هست: به چه علت نبرد افزار موثر و نیرومندی دارید که ما را در‌باره دست درازی بر علیه شما مبتلا بیم و بازدارندگی قاطع می‌کند؟! درد دشمن معنا هست. ولی مرض فلان عضو حزب کارگزاران یا روزنامه و دیپلمات چیست؟ 12- مدعا می‌شد ایالات متحده گاوی هست که با شاخش گلاویز شده اید و ما می‌خواهیم بدوشیمش! اکنون که آشکار شده سواری داده و دوشیده شده‌اند، می‌گویند بگذارید همان پلتیک را به وسیله واگذاری امتیازات تازه، با شریکان اروپایی ایالات متحده پیاده کنیم و گرنه شاخ‌های گاو مهیب سعودی را که می‌بینید! بگذارید مثل شاهان قجری سبیل این یا آن دولت اروپایی را چرب کنیم. باز صد رحمت به غیرت نداشته ناصرالدین‌شاه که می‌گفت «می‌خواهیم به شمال مملکت عزیمت کنیم، سفیر انگلستان ایراد می‌کند.
13- می‌خواهیم به جنوب مملکت برویم، سفیر روس ایراد می‌کند؛‌ای مرده‌شور چنین سلطنتی را ببرد که پادشاه نمی‌تواند به شمال و جنوب مملکتش عزیمت کند». 13- رئیس‌جمهور فرانسه که انگار رگ دائما خواب بعضی دولتمردان ما را پیدا کرده، در آن سوی خلیج‌فارس، ایران را تهدید می‌کند و همین را وسیله چانه‌زنی برای گرفتن امتیازات اقتصادی و سیاسی زیادتر در عزیمت آتی قرار می‌دهد و باز کسانی شادمانند که فرانسه ولو با ادبیات اتهام، ما را مورد عنایت قرار داد! البته آن یکی کلاهبردار قبلی فرانسوی (اولاند) که آقای روحانی می‌گفت نگران ‌اشتغال جوانان ایران هست، اکنون سر کار نیست ولی صادرات نوع ها کالاهای استفادهی و تجملی به ایران - ولو تولید‌کننده ایرانی را بر زمین بزند- به مسیر هست و به اقتصاد رکود زده فرانسه رونق داده هست.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir