کد خبر ۴۵۱۳۱۲ انتشار : ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۵
وزارت خارجه سوریه:

مدعیان حقوق بشر در ازاء کشتن ائتلاف دنیای کاری انجام دهند

وزارت خارجه سوریه با اشاره به جنایات ضد بشری ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده ضد غیرنظامیان و مانع تراشی در ازاء عملیات ارتش سوریه ضد داعش از مدعیان حقوق بشر خواست که اقدامی انجام دهند.

به گزارش ذاکرنیوز به نقل از النشره، وزارت خارجه سوریه با صادر کردن بیانیه ای گفت: دولت سوریه تجاوزات ائتلاف دنیای و جنایات نبردی آنان ضد غیرنظامیان را محکوم می کند و مراتب ایراد خود را نسبت به چشم پوشی مدعیان حاکمیت قانون و حقوق بشر از این کشتارها ائتلاف دنیای در الرقه و دیرالزور اظهار می دارد و بی سمتی بعضی کشورها در ازاء این جنایات به مثابه همکاری در جنایات هست.

در این بیانیه آمده هست: ائتلاف دنیای به دنبال مانع تراشی در راه ارتش سوریه و متحدانش ضد داعش هست که نقش مشکوک این ائتلاف و خطرش ضد کوشش های واقعی برای مقابله این گروه تکفیری را ثابت می کند. آ

وزارت خارجه سوریه گفت: ادامه مانع تراشی های ائتلاف دنیای ضد ارتش سوریه و متحدانش علیه داعش از مسیر هوا یا از مسیر مزدورانش در روی زمین، توافقات با داعشی ها برای اینکه به ارتش سوریه و متحدانش از مناطق تحت تسلط ائتلاف دنیای و شبه نظامیان مزدور آن در روی زمین هجوم کنند؛ همگی نشان دهنده نقش مشکوک این ائتلاف و مخاطره آن برای کوشش های واقعی برای نبرد ضد داعش هست.

وزارت خارجه سوریه گفت: دولت سوریه مجددا از شورای امنیت تصمیم دارد که به وظیفه بنیادی خود در محافظت ثبات و امنیت دنیای اقدام کند و تحرک فوری برای توقف جنایات وحشیانه ائتلاف غیر شرعی ضد غیرنظامیان در سوریه به اقدام آورد و مانع از انجام جنایات زیادتر و تعدی به ملت سوریه و حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه گردد.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :امور خارجه