کد خبر ۴۵۱۱۴۸ انتشار : ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵
انصاری شخص:

زمانی که ما بودیم قرض روی دست باشگاه نگذاشتیم/ ضروری هست مدیرعامل تازه زودتر انتخاب گردد/برای مدیرعاملی پرسپولیس لابی نکردم

مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس اظهار کرد: طاهری آب پاکی را روی دست مدیران ریخت و اظهار کرد، دیگر به پرسپولیس بازنمی گردد و در این شرایط ضروری هست زودتر مدیرعامل بعدی انتخاب گردد.

محمدحسن انصاری شخص در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد آخرین وضع سلامتی‌اش پس از مصدومیت بازی پیشکسوتان، شرایط تیم فوتبال پرسپولیس و آخرین وضع ادارهی این باشگاه صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید.

فارس: از آخرین وضع سلامتی‌تان پس از مصدومیتی که در بازی‌های پیشکسوتان به آن مبتلا گردیدید بگویید.

فارس: به نظر می‌آید شما در مدتی که فوتبال بازی می‌کردید این‌طور خدشه دیده نشدید که در بازی پیشکسوتان خدشه دیده شدید!

فارس: این‌طور که مشخص هست بازی‌های پیشکسوتان از نظر تمهیدات امنیتی خیلی شرایط شایستهی ندارد که چنین غیرمنتظره برای شما و یا در سابق برای سایر پیشکسوتان رخ داده هست.

به اعتقاد من ضروری هست در این زمینه زیادتر دقت کنند و شرایط امن و امانی را برای پیشکسوتان در نظر بگیرند.

 

فارس: قطعاً شما به‌عنوان یکی از پیشکسوتان خوشنام پرسپولیس و از مسئولان سابق این باشگاه خوب تر می‌توانید در مورد وضع کنونی پرسپولیس سخن کنید.

به‌هرحال با دقت به حاضر بودن برانکو در پرسپولیس وضع این تیم مطلوب هست و او به‌تنهایی بار این تیم را به دوش می‌کشد. برانکو اداره مطلوبی در پرسپولیس دارد و از نظر فنی هم توانسته نتایجی عدد بزند که باعث رضایتمندی عموم اعم از طرفداران و بازیکنان گردد. در پرسپولیس بازیکنان مطلوبی حاضر بودن دارند و جا دارد که بگویم خداوند پدر و مادر امیر خادم و محمدحسین نژادفلاح را بیامرزد که برانکو را به پرسپولیس آوردند.

نظر شما در این خصوص چیست؟

مطمئناً اگر برانکو از پرسپولیس برود، پیدا کردن مربی‌ای مانند او زیاد سخت می باشد. به عقیده من هر فردی که سکاندار پرسپولیس هست ضروری هست قبل از هر کاری رضایت برانکو را برای باقی ماندن در پرسپولیس جذب کند و اولویت برنامه‌هایش تمدید قرارداد با این مربی صاحب‌نام باشد.

فارس: شما سخن منطقی را مطرح کردید ولی پرسپولیس این روزها با چالش آخری مواجه شده و علی‌اکبر طاهری از اداره این باشگاه خداحافظی کرده و عنوان داشته که دیگر در پرسپولیس کار نمی‌کند.

این مسئله‌ای هست که به وزارت ورزش رابطه دارد ولی وزارت ورزش ضروری هست خیلی تند دست به کار شده و کار ها ضروری را انجام دهد. او آب پاکی را روی دست مسئولان وزارت ورزش ریخته و عنوان کرده که دیگر به پرسپولیس نمی‌آید. ضروری هست هرچه سریع‌تر مدیرعامل باشگاه پرسپولیس انتخاب گردد تا تیم مبتلا تنش و حاشیه نشود. شرایط پرسپولیس مطلوب هست ولی کار ها این چنینی به تیم ضربه می‌زند.

فارس: وزیر ورزش در مصاحبه‌ای عنوان کرده که عمده بدهی‌های مالیاتی باشگاه پرسپولیس و حتی استقلال به سبب مسئولان سابق این باشگاه‌ها هست که در این زمینه کار ها ضروری را انجام ندادند و این مبحث باعث شده تا بدهی‌های چندانی از نظر مالیاتی روی دست سرخابی‌ها بماند. شما به‌عنوان یکی از مسئولان سابق پرسپولیس نظرتان در مورد این صحبت‌های وزیر ورزش و جوانان چیست؟

شما به‌عنوان یکی از مسئولان سابق پرسپولیس نظرتان در مورد این صحبت‌های وزیر ورزش و جوانان چیست؟ وقتی که ما در پرسپولیس بودیم مشکل مالیاتی نداشتیم و قرض هم روی دست باشگاه نگذاشتیم، حتی ۳۰۰ میلیون پول در حساب باشگاه گذاشتم و از این باشگاه رفتم. به‌هرحال ضروری هست بدهی‌ها را بدهند و این مسائل رابطهی به مسئولان قبل و یا بعد از ما ندارد.

فارس: به اعتقاد شما آیا مشکلات باشگاه‌هایی نظیر پرسپولیس و استقلال منحصرا برعهده مسئولان سابقشان است؟

نگاه کنید عموم مشکلات را نمی‌توان به گردن مسئولان انداخت. ضروری هست پذیرفت که از یکسو وزارت ورزش نمی‌تواند به این دو باشگاه مساعدت پولی کند و از سمتی هم مسئولان این دو باشگاه نمی‌توانند هر کاری را انجام دهند. این مسائل و مشکلاتی که در زمینه درآمدزایی وجود دارد، باعث می‌شود تا حتی قسمت خصوصی هم رغبتی برای حاضر بودن در این دو باشگاه نداشته باشد. نباید عموم مشکلات را گردن مسئولان انداخت. مسئولان این دو باشگاه به دشواری باشگاه‌هایشان را اداره می‌کنند و از سمتی طلبکاران هم پولشان را می‌خواهند.

فارس: شما به‌عنوان فردی که هم در زمینه بازی کردن و هم در زمینه اداره در باشگاه پرسپولیس پیشینه دارید، راهکارتان برای برون‌رفت از وضع فعلی چیست؟

نباید عموم بارها را روی دوش باشگاه‌ها انداخت. فاقد شک اگر این مشکلات حل گردد، باشگاهی مانند پرسپولیس با میلیون‌ها طرفدار مشکلی برای جذب اسپانسر و درآمدزایی نخواهد داشت.

فارس: چند ماه قبل که بازهم سخن از کناره‌گری طاهری از پرسپولیس به گوش می‌رسید، نام شما به‌عنوان یکی از گزینه‌های مدیرعاملی پرسپولیس مطرح شده بود. در شرایط فعلی آیا اگر چنین پیشنهادی به شما بدهند، آن را می‌پذیرید؟

هیچ‌گاه برای نیل به مدیرعاملی پرسپولیس و یا هر مشکل آخری به دنبال لابی یا ارتباطات آن‌چنانی نبودم. دفعه قبل که مدیرعامل پرسپولیس گردیدم، هم خواست خداوند بود چون من عموم کارها زندگی‌ام را به‌دست خداوند سپرده‌ام. آ

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :ورزش