آخرین اخبار

کد خبر ۴۵۱۱۴۵ انتشار : ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵

پخش «کوچک جنگلی» به زبان اسپانیایی در ونزوئلا/ «دردسرهای عظیم ۲» از آی فیلم توزیع می شود

شبکه تلویزیونی ویوه (ViveTV) ونزوئلا سریال «کوچک جنگلی» را به زبان اسپانیایی توزیع می کند.

به گزارش ذاکرنیوز، در گفتگویی با محمد اسماعیل سعیدی؛ عضو کمیسیون فرهنگی مراسم، ایشان از کارکرد موفق شبکه های برون مرزی می گوید و از مراسم و دولت تصمیم دارد تا در برطرف کمبودهای پولی این شبکه ها برای کارکرد خوب تر زیادتر کوشش کنند. شهرزاد مظفر؛ سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان ایران و دو تن از فوتسالیت های بانوی کشور، سوژه مستندی شده اند که مهیا توزیع از شبکه هیسپان هست و شبکه vive ونزوئلا سریال کوچک جنگلی را برای ونزوئلایی ها توزیع می کند تا آنان از این مسیر با فرهنگ و تاریخ مبارزات کشور ما علیه استعمار زیادتر آشنا گردند.

مجلس و دولت برای برطرف کم بودن اعتبارات شبکه های برون مرزی رسانه ملی کوشش کنند 

سعیدی عضو کمیسیون فرهنگی مراسم شورای اسلامی با تاکید بر کارکرد موفق شبکه های برون مرزی صدا و سیما، مشکلات بودجه ای را  تنها مانع رشد روزافزون این شبکه ها دانسته و بر لزوم پشتیبانی مراسم از شبکه های برون مرزی در حدس بودجه شایسته جایگاه و مؤثری آنان تاکید کرد.

محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز و عضو کمیسیون فرهنگی مراسم شورای اسلامی درکنار اشاره به شرایط حاضر که زیادتر شبکه های خبری جهان زیر چتر سلطه رسانه های غربی و معاند بوده و علیه نظام جمهوری اسلامی و انقلاب طرح می سازند و چهره ای جعلی از ایران را به مخاطبان خود نشان می دهند و در عین حال روزانه شاهد افزایش شبکه های ماهواره ای معاند به زبان فارسی هستیم؛ مسیر اندازی و حاضر بودن شبکه های برون مرزی برای جابه جایی و رساندن صدای انقلاب و پیام ملت ایران و اسلام به جهان را الزامی گریزناپذیر و حتمی دانست.

    وی اضافه کرد: شبکه های برون مرزی صدا و سیما توان دارند با تولید برنامه‌های جالب برای مخاطبان بیرون از کشور سیاه نمایی های رسانه های ضد نظام جمهوری اسلامی ایران را خنثی کنند و طبیعی هست که اگر نتوانیم به این ارزشمند دست یابیم، ذهنیتی منفی از کشور و مردم مان صورت می گیرد.

 

    به گفته سعیدی؛ در محیط رسانه ای امروز این لزوم ایجاب می کند که رسانه های ما به خاص شبکه های برون مرزی رسانه ملی زیادتر از سابق فعال بوده، در پیشرفت زمینه های فرهنگی و علمی کشور کوشا باشند و حجم های نهفته در کشور را به جهان بشناسانند و تبادل فرهنگی و علمی صورت گیرد.

      وی علاوه بر این اضافه کرد: یکی از اهدافی که شبکه های معاند دنبال می کنند آن هست که چهره ای مشوش از زندگانی مردم ایران، انقلاب و اسلام نشان دهند که ما ضروری هست این سیاه نمایی ها را با نشان دادن واقعیت ها، خنثی کنیم‌.

   ..

  ایران را به جهان ارائه دهیم.

    در قسمت آخری از سخنان سعیدی آمده هست: از آنجا که رسانه های معاند و غربی علیه ایران طرح سازی می کنند، ضروری هست در شبکه های برون مرزی نیز فرهنگ، ادبیات، کم وزن زندگانی ایرانی اسلامی و هنجارها و ارزش ها را به صورت زیبا و هنرمندانه به عکس بکشانیم تا به سمع و نظر مخاطبان غیرفارسی زبان ما رسانده گردد.   وی با اظهار این نکته که: نگاه من به عنوان یک عضو کمیسیون فرهنگی مراسم شورای اسلامی به فعالیت شبکه های برون مرزی ایران یک لزوم پرهیز ناپذیر است؛ بر آن که  این شبکه ها در مجموع در تولید طرح و محتوا به مطلوبی اقدام کرده و موفق بوده اند، تاکید کرده و اضافه کرد: تنها نقصان موجود شاید ناکافی بودن اعتبارات ضروری هست که ضروری هست دولت در این قسمت به این شبکه ها مساعدت کند.

  ما در کمیسیون فرهنگی کوشش کرده ایم پشتیبانی های پولی از شبکه های برون مرزی به صورت منطقی دیده گردد ولی به نظرم دولت به سبب گرایشات سیاسی، مکانیزم تخصیص بودجه را نادیده گرفته هست.   این نماینده مراسم در انتهاء اظهار کرد:  این یک اصل مسلم هست که ضروری هست از شبکه های برون مرزی پشتیبانی کنیم تا رسالت بزرگی را که بردوش دارند یعنی تنویر افکار همهی جهان نسبت به ایران،  به نحو احسن انجام دهند.

حتما زمانی نمایندگان مراسم بر لزوم و لزوم وجود و فعالیت شبکه های برون مرزی اشراف برخوردار باشند، با همکاری و همدلی زیادتری در پشتیبانی از این شبکه ها قدم برخواهند داشت...، معاونت برون مرزی صدا و سیما با بهره مندی از اکثر از 30 رادیو و علاوه بر این شبکه های تلویزیونی همهی نظیر الکوثر، سحر و هیسپان تی وی؛ شبکه های مهارتی خبر همچون پرس تی وی و العالم و نیز شبکه مهارتی فیلم و سریال آی فیلم با سه کانال فارسی، انگلیسی و عربی؛ علاوه بر این طرح های وسیع پیشرفت در قالب مسیر اندازی شبکه های تلویزیونی هوسا، شبکه فرانسوی زبان و شبکه تلویزیونی روسی و .

   ...،    این در حالی هست که محیط رقابتی شبکه های برون مرزی رسانه ملی با شبکه های همانند فعال در طیف روند های معاند رسانه ای در جهان و شبکه های غربی و .

«دردسرهای عظیم۲» برای اولین‌بار از قاب آی‌فیلم انگلیسی

، به جنبه پولی رقابتی نابرابر هست و این شبکه ها در چند سال سابق فشار فراوانی را به سبب تنگنا های بودجه ای متحمل شده اند.

مجموعه تلویزیونی «دردسرهای عظیم۲» از طریق شبکه آی‌فیلم به زبان انگلیسی دوبله شده و پس از انتهاء توزیع سری اول آن، برای اولین بار  از ۲۴آبان روی آنتن کانال انگلیسی شبکه آی‌فیلم قرار خواهدگرفت.

..

«

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان ایران در هیسپان تی وی

مروری بر زندگانی فوتبالی و غیر فوتبالی «شهرزاد مظفر» به عنوان سرمربی فوتسال تیم ملی بانوان ایران در مستندی به نام «پنجره آبی»، مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان را با بانوان ورزشکار ایرانی زیادتر آشنا می کند.

 

«

سفر طولانی «کوچک جنگلی» از هیسپان تی وی تا کاراکاس

شبکه تلویزیونی ویوه (ViveTV) ونزوئلا  در حال توزیع سریال «کوچک جنگلی» هست. در کاراکاس و شبکه تلویزیونی ایرانی هیسپان تی ویHISPANTV  برای توزیع در اختیار شبکه تلویزیونی ویوه ونزوئلا قرار گرفته و شامگاه شنبه و یکشنبه هفتگی ساعت  ساعت 21 به زمان جایی، به دوران تقریبی 6 هفته به ارائه گذاشته می گردد.

سریال 11 قسمتی« کوچک جنگلی» یکی از سریال های پرطرفدار تلویزیونی ایران در دهه ۶۰ است؛ که در ژانر تاریخی، حماسی و سیاسی به کارگردانی بهروز افخمی و با حاضر بودن جمع کثیری از هنرمندان ایرانی ساخته شده هست. در این سریال کوشش می‌شود زوایایی از قیام میرزا کوچک خان جنگلی  و مردم گیلان به ارائه درآید.

تلویزیون ویوه ونزوئلا پیش از این نیز طرح های متفاوتی از تولیدات رسانه ملی و هیسپان تی وی را از مسیر همکاری مشترک رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس و شبکه جهانی اسپانیایی زبان هیسپان برای شهروندان ونزوئلایی خود به توزیع درآورده هست که از جمله جدید ترین آنان می توان به مجموعه مستند «دفاع مقدس» و طرح تعلیمی «فارسی سخن کنیم» اشاره کرد.

منبع : فارس
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :ورزش