آخرین اخبار

کد خبر ۴۵۰۹۶۵ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷
همزمان با عزیمت ترامپ؛

چین تورهای گردشگری خود به کره شمالی را متوقف کرد

گزارش ها بیانگر از آن هست که مقارن با عزیمت رییس جمهور ایالات متخده به چین و اجراء تحریم های زیادتر، این کشور تورهای گردشگری به مقصد کره شمالی را متقوف کرده هست.

به گزارش ذاکرنیوز به نقل از ایندپندنت، صحیح یک روز پیش از این که دونالد ترامپ در قالب آخرین قسمت از تور آسیایی خود وارد چین گردد، این کشور تمام سفرهای توریستی به مقصد کره شمالی را متوقف کرد.

گردانندگان تورهای گردشگری در شهر داندونگ که یک شهر مرزی چینی هست، با فرمانی رو به رو گردیدند که طبق آن اذن نداشتند هیچ گردشگری را به طرف پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی هدایت کنند.

دفتر توریسم داندونگ که وظیفه نظارت بر زیادتر کمپانی هایی را بر عهده دارد که شهروندان چینی را به کره شمالی می برند، این فرمان را به اطلاع گردانندگان تورها رساند.

به احتمال زیاد زیادتر این مشکل مرتب با افزایش تحریم ها علیه کره شمالی هست. »

» رییس جمهور ایالات متخده در قالب تور آسیایی اش روز چهارشنبه وارد چین گردید، یعنی یک روز پس از این که در کره جنوبی سخنرانی کرد و فشار زیادتری بر چین وارد کرد تا دست از پشتیبانی خود از کره شمالی بردارد.

چین یکی از ارزشمند ترین شرکای تجارت کره شمالی هست و در ماه سپتامبر گفت دیگر از این کشور منزوی پارچه خریداری نخواهد کرد و مراجع نفتی آن را هم محدودتر می کند. مراجع به دست آمده از تجارت و توریسم از جمله انگشت شمار مراجع ارزی واردشده به کره شمالی می باشند.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir