آخرین اخبار

کد خبر ۴۵۰۸۹۱ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۲۲
هفته نامه آمریکایی:

ایران، برخلاف عربستان با راهبردی کم خرج نفوذش را در خاورمیانه افزایش داد

ایران در برابر با بهره گیری از شکاف هایی در نظم تحت رهبری آمریکا در خاورمیانه، راهبردی کم خرج و پرحاصل را برای بالا بردن نفوذ خودش قبل برد.

به گزارش ذاکرنیوز، یک هفته‌نامه آمریکایی، حمایت‌های دولت فعلی آمریکا از دولت عربستان سعودی را «چک سفیدامضای ترامپ برای عربستان سعودی» شرح کرده و اخطار داده این پشتیبانی بی‌قید و شرط می‌تواند تبعات متفاوتی برای ریاض هم در صحنه درونی و هم در عرصه خارجی و منطقه‌ای به پی برخوردار باشد. 

«نیو ریپابلیک» می‌نویسد:

«

ایران در مقابل با بهره‌گیری از شکاف‌هایی در نظم تحت رهبری آمریکا در خاورمیانه، راهبردی کم‌هزینه و پرحاصل را برای بالا بردن نفوذ خودش قبل برد.

ولی حالا که محمد بن سلمان با دستگیری‌های گسترده مشغول کوشش برای تحکیم قدرت در داخل کشورش هست، عربستان سعودی در عملی که می‌تواند با تبعاتی در سراسر خاورمیانه و فراسوی آن همراه باشد موضع ها برون‌مرزی‌ خودش را هم دگرگونی داده هست. آ آمریکا هم ظاهراً در وضع اعطای چک سفید امضا به عربستان هست.»

 

«نیو ریپابلیک» در این باره می‌نویسد:

«

 

  در سوی عربستان، به نظر می‌رسد که دولت احتمالاً باز فاقد دوراندیشی، تصمیم عمل دارد. مخاطرهی که وجود دارد این هست که کار ها ستیزه‌جویانه عربستان در داخل می‌تواند این کشور را بی‌ثبات کند، درکنار آنکه سیاست خارجی زورمحورترش می‌تواند ریاض و شریکانش را وارد درگیری‌هایی با نتایج نامعلوم در سراسر خاورمیانه کند.»

 »  هفته‌نامه آمریکایی در ادامه نوشته برای ناظران بین‌المللی عرضه تحلیلی معتبر در مورد حوادثی که در داخل عربستان می‌افتند، کار ساده‌ای نیست. 

« »

 

منبع : فارس
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir