آخرین اخبار

کد خبر ۴۵۰۷۴۸ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۹
حجت الاسلام والمسملین ظهیری :

اقدامات فرهنگی از اولویت های پیاده روی اربعین باشد

محقق وپژوهشگرحوزه علمیه قم گفت: از اولویت های همایش عظیم پیاده روی اربعین، می بایست اقدامات و فعالیت های فرهنگی مذهبی باشد.

به گزارش ذاکرنیوز و به نقل از واحد خبر و اطلاع رسانی موکب حضرت فاطمه المعصومه(س) اهالی قم المقدسه، حجت الاسلام والمسملین علی اصغرظهیری در گفت و گو با خبرنگار موکب ضمن تشکر از همه افرادی که از ایران آمده اند و موکب زده اند اظهار داشت: به برکت خون شهدا امروز که مسیر زیارت امام حسین(ع) باز است باید اقدامات فرهنگی زیادی در خصوص اصل و اساس قیام امام حسین(ع) انجام دهیم.

وی با بیان اینکه بسیاری برای اولین بار است به زیارت ضریح مطهر اباعبدالله و قمر منیر بنی هاشم می آیند افزود: فعالیت های فرهنگی یکی از ضروریاتی است که باید در همایش پیاده روی اربعین جزء اولویت ها قرار گیرد.

این مبلغ برجسته حوزه علمیه قم ادامه داد: موکب حضرت فاطمه المعصومه(س) در زمینه فعالیت فرهنگی پیشتاز است و به همین دلیل پیشنهاد می کنم که ساعت به ساعت راویانی در خیمه های اسکان و در حسینه حضور داشته باشند تا به زائر معرفی کند که به کجا آمده و چه مقام هایی در کربلا وجود دارد.

حجت الاسلام والمسملین ظهیری افزود: در بخش خواهران نیز از خواهران مبلغه دعوت شود تا برای خواهران احکام شرعی و اماکن و مقام های کربلا را معرفی نماید.

 

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir