کد خبر ۴۴۷۲۷۸ انتشار : ۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۷
رئیس مرکز نشر الکترونیک «سمت» خبر داد؛

نرم افزار کتابخوان اختصاصی «سمت» تولید می شود

ایرجی،رئیس مرکز نشر الکترونیک سمت گفت: یکی دیگر از دستاوردهای مرکز نشر الکترونیک سازمان «سمت»، تولید نرم‌افزار کتابخوان اختصاصی «سمت» به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی است.

به گزارش ذاکرنیوز، همگام با پیشرفت تکنولوژی‌های نوین ارتباطی و رسانه‌ای به ویژه در حوزه تولید و نشر کتاب، مرکز نشر الکترونیک سازمان «سمت» با عنوان «سمتا» از اواخر سال ۹۲ تأسیس و کار خود را از اوایل سال ۹۳‌ آغاز کرد.

جواد ایرجی رئیس مرکز نشر الکترونیک «سمت» در این‌باره گفت: نشر الکترونیک، به‌عنوان یک فناوری پویا، تولید و عرضه و دسترسی به کتاب را آسان و بستر مناسبی را برای فرایند تولید کم‌هزینه فراهم کرده است.مرکز نشر الکترونیک «سمت» به عنوان پرچم‌دار نشر الکترونیک آثار دانشگاهی کشور، تاکنون قریب به هزار عنوان کتاب را به صورت الکترونیکی منتشر کرده و در ادامه، تولید و توزیع همه کتاب‌های «سمت» به‌صورت الکترونیکی هدف اصلی مرکز نشر الکترونیک این سازمان است.

وی افزود: همچنین یکی دیگر از دستاوردهای مرکز نشر الکترونیک سازمان «سمت»، تولید نرم‌افزار کتابخوان اختصاصی «سمت» است که به سه زبان فارسی،‌ عربی و انگلیسی به صورت رایگان در اختیار دانشگاهیان و دیگر مخاطبان کتاب قرار گرفته است.نرم‌افزار کتابخوان سمت همگام با پیشرفت‌های تکنولوژیک و نرم‌افزاری حوزه نشر در دنیا، از قابلیت‌های ویژه‌ای نظیر ارتباط تعاملی و دوسویه، قابلیت‌ جستجوی درون‌متنی و امکانات پژوهشی و اشتراک‌گذاری بخشی از متن در شبکه‌های اجتماعی برخوردار است.

ایرجی اهداف عمده در تولید کتابخوان‌ «سمت» را علاوه بر انتشار آثار سازمان «سمت»، ایجاد بستر مناسب برای دیگر ناشران معتبر دانشگاهی عنوان کرد.

رئیس مرکز نشر الکترونیک سازمان «سمت» در تشریح دیگر اهداف این مرکز و همچنین قابلیت‌های نرم‌افزار کتابخوان «سمت» اضافه کرد: جستجوگری پیشرفته، قابلیت‌های جذاب، متنوع و چندرسانه‌ای، تسهیل و تسریع در دسترسی به آثار، قیمت‌های کمتر، سهولت در آرشیوسازی و تسهیل در ارتباط دوسویه «سمت» و مخاطبان و همچنین صیانت از محیط زیست، از جمله ویژگی‌های کتابخوان سمت است.

رئیس مرکز نشر الکترونیک سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) همچنین با اشاره به ارتقای نرم‌افزار کتابخوان «سمت» یادآور شد: به زودی فروش نسخه‌های کاغذی کتاب‌های «سمت» نیز از طریق این نرم‌افزار امکان‌پذیر می‌شود.

به گفته ایرجی، با راه‌اندازی قابلیت فروش نسخه کاغذی کتاب‌های «سمت»، دانشگاهیان و دانش‌پژوهان می‌توانند کتاب‌های مورد نظر خود را با قیمت پشت جلد توسط نرم‌افزار کتابخوان اختصاصی «سمت» سفارش دهند و در هر کجای ایران، بدون نیاز به پرداخت هزینه ارسال، از طریق پست آن را دریافت کنند.

منبع : مهر
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir