کد خبر ۴۴۲۵۸۷ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰
الاخبار:

محور آمریکایی با حمله به حزب الله از شکست در عراق و سوریه عقده‌گشایی می‌کند

روزنامه لبنانی الاخبار تعیین جایزه از سوی وزارت خارجه آمریکا برای اطلاعات درباره 2 فرمانده حزب الله و تهدیدهای عربستان و اسرائیل علیه لبنان را عقده گشایی بی حاصل محور ضد مقاومت از شکست در سوریه و لبنان دانست.

به گزارش ذاکرنیوز، روزنامه لبنانی «الاخبار» در گزارشی با عنوان «بسیج آمریکا، اسرائیل و عربستان علیه مقاومت» نوشت: تحرکات آمریکا علیه مقاومت متوقف‌ نمی‌شود و روز به روز توطئه‌ها و محاسبات آمریکا، اسرائیل و عربستان در سوریه که به همت جبهه مقاومت به هم می‌خورد، بیش‌تر روشن می‌شود و روز به روز همبستگی بین واشنگتن، تل آویو وریاض بیش‌تر برملا می‌شود.

در ادامه این گزارش آمده است: حکام سعودی لبنانی‌ها را تهدید کردند بین مقابله با حزب الله یا تحمل پیامدهای حمایت از آن یکی را برگزینند همزمان مقاماتی اسرائیلی نیز تهدیدهای مشابه آشکاری را بیان می‌کنند، دیروز «آویگدور لیبرمن»، وزیر جنگ این رژیم ارتش لبنان و همه نهادهای حکومتی لبنان را در دایره هدف اسرائیل قرار داد و همین دیروز دولت آمریکا که جلودار لشکر حمله به مقاومت است از کشورهایی که در تحریم حزب الله شریک نیستند خواست که سیاست‌هایی برای در تنگنا قرار دادن این حزب اتخاذ کنند.

«ناتان سیلز»، هماهنگ کننده امور مبارزه با تروریسم وزارت امور خارجه آمریکا در وهله نخست کشورهای اروپایی را خطاب قرار داد بدون اینکه نامی از آنها ببرد وی تاکید کرد که فرقی بین شاخه‌های نظامی و سیاسی حزب الله نیست در حالی که به طور مشخص کشورهای اروپایی بین آن 2 فرق قائل شده و همچنان مخالف درج شاخه سیاسی حزب الله در فهرست تروریسم هستند.

این مقام آمریکایی گفت: ما از آنها می‌خواهیم تلاش‌های خود را تقویت کرده و به ما در مقابله با این تهدید مشترک کمک کنند و به طور مشخص به گروه هماهنگی قدرت‌های امنیتی آمریکا و اروپا ملحق شوند  که مرکب از 25 کشوری است که برای مقابله با این تهدید با یکدیگر همپیمان شدند.

در همین راستا دیپلمات‌هایی اروپایی به مقاماتی از لبنان تاکید کردند که واشنگتن از کشورهای اروپایی می‌خواهد در تحریم حزب الله در سطوح اقتصادی و سیاسی مشارکت کنند.

هماهنگ کننده وزارت خارجه آمریکا دیروز این سخنان را در نشستی خبری  در محل این وزارتخانه و در ذیل اعلام تعیین جوایز 12 میلیون دلاری برای ارائه اطلاعات درباره دو نفر از فرماندهان ارشد حزب الله بیان کرد.

مقامات آمریکا ادعا می‌کنند که «طلال حمیه»، نخستین فرمانده‌ای که نام آن برده شده با چندین حمله تروریستی و ربایش در ارتباط بوده که شهروندان آمریکایی را هدف گرفته است اما درباره «فواد شُکر» نفر دوم تحت تعقیب آمریکا نیز به گفته این کشور یک فرمانده نظامی ارشد حزب الله در جنوب لبنان و عضو عالی‌ترین تشکل نظامی حزب الله است که شورای جهادی خوانده می‎شود.
به نوشته الاخبار تشدید حملات آمریکا، اسرائیل و عربستان علیه حزب الله احتمال‌های زیادی را مطرح می‌کند که از بین آنها 2 مورد برجسته‌تر است، احتمال نخست اینکه جبهه ضد مقاومت دیگر تاب تحمل پیامدهای شکست در تسلط بر عراق و سوریه را ندارد و چاره‌ای نمی‌بیند جز اینکه قبل از بیش‌تر شدن سطح قدرت مقاومت، ماجراجویی نظامی جدید علیه آن به راه اندازد.

این روزنامه افزود: از همین رو محور آمریکایی حملات گسترده خود را با خباثت و حقه بازی و مخدوش کردن چهره مقاومت پیش از حمله به آن آغاز کردند در حالی که به خوبی از میزات خسارت و نابودی رژیم صهیونیستی در صورت ارتکاب هر گونه حماقتی از سوی این رژیم برای حمله به لبنان باخبر است و درک این موضوع در اظهارات سران نظامی، سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی کاملا آشکار است و مقاومت دیوار بازدارندگی در برابر دشمن را مستحکم کرده است.

اما احتمال دوم می‌گوید که محور آمریکا، عربستان و اسرائیل به راه‌های دیگری برای مقابله با مقاومت متوسل می‌شوند که بارزترین آن تحریم‌های اقتصادی و به راه انداختن جنگ اطلاعاتی است و اعلام جوایز مالی برای ارائه اطلاعات درباره فرماندهان مقاومت هم در همین راستاست یا سعی در ایجاد اختلال در جامعه مقاومت می‌کنند اعم از اینکه با ایجاد فتنه‌های داخلی از مشکلات اجتماعی بهره‌برداری می‌کنند و در هر حال امیدی به آرامش مرحله پیش رو نیست.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir